czwartek, 25 lipca, 2024

Nie od dzisiaj wiadomo, że wakacje w Turcji są gwarancją udanego wypoczynku. Nie tylko można tutaj spędzić czas w miłej atmosferze, ale także obcować z wspaniałą przyrodą, cieszyć się cudowną pogodą, zwiedzać, imprezować, opalać się. Każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy spędzie wakacje w taki sposób, jaki najbardziej lubi. Turyści, którzy systematycznie spędzają wakacje w Turcji są w stanie lepiej zaplanować swoje wakacje. Po prostu wiedzą więcej. Na szczęście chętnie dzielą się swoją wiedzą i dzięki temu można się dowiedzieć przydatnych rzeczy na temat wakacji w Turcji.

Co najlepiej ze sobą zabrać?

Niby wszyscy wiedzą, co zabrać na wakacje do Turcji, ale czy aby na pewno? Sprawa wydaje się prosta. Ktoś powie, że najważniejszy jest paszport i wiza. No i pierwszy błąd. Paszport i wiza nie są potrzebne, kiedy jedziemy na wakacje do Turcji. Wystarczy dowód osobisty a wiza nie jest już od dawna wymagana. Za to warto zabrać ze sobą pieniądze i/lub karty, aby mieć na pewno udane wakacje. Wiadomo, że pieniądze gwarantują możliwość dobrej zabawy. Tak samo, jak podczas wakacji spędzanych w dowolnym miejscu na świecie. To jest uniwersalna zasada. Na dodatek możemy zabrać dowolną walutę, gdyż bez problemu ją wymienimy na miejscu, albo po prostu nią zapłacimy. Podobnie jest w przypadku kart. Są honorowane niemal wszędzie.

Już wiemy, co jest najważniejsze, jednak warto pamiętać, aby w bagażu znalazły się jeszcze:

Buty, które można zamoczyć, mogą to być np. klapki, które – doskonale sprawdzą się czy to na plaży, czy pod prysznicem.

Kremy z filtrem do opalania, które będą chroniły skórę podczas opalania oraz balsamy, które przydadzą się po opalaniu.

Buty służące do chodzenia w wodzie. One przydają się w miejscach, gdzie w morzu żyją jeżowce. Także na kamienistej plaży są wybawieniem. Można je oczywiście kupić na miejscu.

Obowiązkowo lekarstwa, które codziennie przyjmujemy. I nie ma znaczenia, że w Turcji kupimy dowolne lekarstwa bez recepty. Warto mieć swój zapas.

Czego nie warto zabierać do Turcji?

To może także wydawać się oczywiste, ale jeżeli jedziemy na wyjazd zorganizowany przez np. biuro podróży, lub sami wynajmujemy hotel, nie warto zabierać ze sobą pościeli, jest ona dostępna wszędzie. Podobnie rzecz ma się z ręcznikami w pokoju. Warto też dowiedzieć się wcześniej czy hotel oferuje darmowe ręczniki plażowe, wtedy nie trzeba ich zabierać ze sobą. Chociaż jeśli się zastanowić, to ręczniki plażowe można kupić niemal na każdym kroku i są stosunkowo tanie.

Nie trzeba zabierać ze sobą do Turcji dmuchanych zabawek, materaców, makaronów. Wszystko to można kupić na miejscu. Można też korzystać z tych akcesoriów zostawionych przez poprzednich turystów. Nikomu nie opłaca się zabierać ich do domu po wakacjach, więc zostają w hotelach. Można ich bez problemu, za darmo, używać.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

yfine.pl emental.com zobacz wiecje