niedziela, 26 maja, 2024

Nie trzeba wyjeżdżać poza miasto, by móc odpocząć wśród zieleni. Na letni odpoczynek świetnie sprawdzi się taras zewnętrzny – jak urządzić takie miejsce? Przydomowy taras może być miejscem spotkań w gronie rodziny czy przyjaciół, jak również letnią jadalnią. Kluczem są odpowiednie meble i dodatki.

Taras zewnętrzny – jak urządzić nowoczesną przestrzeń?

Nie ma lepszego miejsca na odpoczynek latem niż taras zewnętrzny – jak urządzić takie miejsce, by korzystali z niego wszyscy domownicy? Podstawą są oczywiście dopasowane do potrzeb meble. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się obecnie meble technorattanowe – są to nowoczesne meble ogrodowe, które świetnie sprawdzą się w aranżacjach skandynawskich, minimalistycznych czy loftowych. Atutem mebli technorattanowych jest bez wątpienia ich wysoka odporność na ścieranie i zmienne warunki atmosferyczne. Meble takie oparte są na aluminiowych stelażach, które dzięki malowaniu proszkowemu nie są podatne na korozję. Meble technorattanowe są także niezwykle lekkie dzięki aluminiowym stelażom. Wierzch mebli pokrywa syntetyczna plecionka. Meble technorattanowe dostępne są w rozbudowanych kolekcjach i w kilku kolorach.

Taras zewnętrzny – jak urządzić przestrzeń zacienioną?

Niezwykle ważnym elementem na tarasie jest parasol ogrodowy – pozwoli on odpoczywać blisko natury również w czasie upalnych dni. Nowoczesne parasole ogrodowe zaskoczą pod wieloma względami – są one zaprojektowane z dbałością o najmniejsze detale. Parasol posiada dużą czaszę wykonaną z tkaniny technicznej pokrytej warstwą poliuretanu. Tak chroniona tkanina jest zabezpieczona zarówno przed płowieniem, wnikaniem kurzu, jak i niespodziewaną mżawką. Parasole posiadają kilka punktów regulacji, co pozwala na idealne dopasowanie kąta padania cienia.

 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ zobacz zobacz wiecje