niedziela, 26 maja, 2024

Podkład to jeden z najbardziej podstawowych kosmetyków do makijażu. Świetnie wyrównuje koloryt cery, przykrywa różne niedoskonałości, a przy tym może zmatowić skórę, by w ciągu dnia czy nocy nie zaczęła się świecić. Podkłady Eveline są jednak tak różnorodne, że trudno z nich wybrać ten jeden jedyny. Oto kilka wskazówek, które pomogą to zrobić.

Po pierwsze – rzut oka na cerę

Każda kobieta może mieć zupełnie inną skórę na twarzy. Wyróżnia się cztery podstawowe typy cery – suchą, tłustą, mieszaną i naczynkową. Każda z nich ma inne cechy i potrzebuje innych preparatów kosmetycznych. Niby to oczywiste, ale jednak wiele kobiet o tym zapomina.

Bo zdarza się, że przyjaciółki pożyczają sobie podkłady Eveline i są w szoku, gdy na ich twarzach wyglądają one zupełnie inaczej. A to zupełnie normalne. Podkład musi być więc dostosowany do typu cery.

Po drugie – test przed zakupem

Nie warto kupować kota w worku, dlatego makijażystki nie zalecają kupowania podkładów przez Internet. Najlepiej wybrać się po nie do stacjonarnej drogerii i tam odpowiednio je sprawdzić.

Testowanie podkładów w drogerii nie jest niestety prostą sprawą. Kobiety najczęściej nakładają te kosmetyki na nadgarstku, co jest sporym błędem, ponieważ skóra w tej części dłoni jest nieco jaśniejsza i cieńsza. Podkład lepiej przetestować na zewnętrznej partii ręki. Warto też wyjść na chwilę na zewnątrz, by spojrzeć na niego w świetle naturalnym.

Po trzecie – analiza składu

Nawet ten podkład, który przepięknie prezentuje się i w świetle drogeryjnych lamp, i w świetle naturalnym, może okazać się istnym gwoździem do trumny dla cery. Niektóre kosmetyki są po prostu zbyt ciężkie, by używać ich na co dzień.

Im mniej składników występuje w podkładzie, tym lepiej. Na co dzień warto wybierać produkty lekkie i delikatnie kryjące. Nie zapychają one porów i nie powodują wysypu niedoskonałości.

Po czwarte – wybór koloru

Niektóre podkłady Eveline potrafią jednocześnie odegrać rolę specjalistycznego korektora. Wystarczy wybrać te o odpowiednim kolorze, aby z ich pomocą ukryć swoje niedoskonałości.

Jaki odcień będzie więc najlepszy? Każdy, który zawiera żółte tonacje. Najlepiej zgrywają się one ze skórą i efektywnie maskują niewielkie niedoskonałości.

Podkłady eveline znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl

Tags: ,

Related Article

No Related Article

live url zobacz wiecje https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/