niedziela, 26 maja, 2024

Należy przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że metoda żelowa zdobienia paznokci może być wykonana na naturalnej płytce, albo specjalnym żelem na formie. Oczywiście wspomniana forma jest tworzona przy pomocy odpowiedniego żelu, który później jest utwardzany w lampie LED albo UV. Ogromnym atutem tego rozwiązania są praktycznie nieskończone możliwości kolorystyczne.

Czym dokładnie są paznokcie żelowe?

Zdecydowana większości przedstawicielek płci pięknej ma świadomość, że metoda żelowa zdobienia paznokci z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jest to bowiem świetne rozwiązanie na zdobienie paznokci, które jest rekomendowane przede wszystkim paniom ze słabymi czy wolno rosnącymi paznokciami.

Warto wiedzieć, że do wykonania omawianej metody niezbędna będzie lampa LED albo UV, która dzięki światłu jest w stanie utwardzić żel nałożony na płytkę paznokcia. Ponadto manicure żelowy umożliwia kobietom na uzyskanie paznokci o naturalnym wyglądzie. Będą one zarówno subtelne, jak i delikatne.

Jakim przedstawicielkom płci pięknej rekomendowane są paznokcie żelowe?

Metoda żelowa zdobienia paznokci będzie doskonałym rozwiązaniem zarówno na krótkich, jak i zaniedbanych paznokciach. Ponadto należy mieć świadomość, że żel może być aplikowany nie tylko i wyłącznie na własnej płytce, ale również na tipsach.

Oczywiście paznokcie żelowe są również polecane paniom posiadającym piękne i zadbane paznokcie. W takich sytuacjach rekomendowane są one przedstawicielkom płci pięknej, których praca w żaden sposób nie wpłynie na powstanie ewentualnych uszkodzeń na paznokciach.

Jak dokładnie przebiega omawiana metoda?

Pierwszym krokiem jest oczywiście dezynfekcja rąk, a następnie należy zmiękczyć, a także pozbyć się ewentualnych skórek wokół paznokci. Paznokcie powinny być z kolei skrócone do odpowiedniej długości. Panie, by uzyskać matową powierzchnię muszą najpierw opiłować bloczkiem kosmetycznym paznokcie, w ten sposób można nadać im właściwego kształtu. Oczywiście najistotniejszym etapem jest aplikacja żelu, która musi być wykonana nie tylko precyzyjnie, ale również starannie. Nie można zapomnieć również o oczyszczeniu, a następnie odtłuszczeniu płytki. Rekomendowane jest oczywiście zachowanie szczególnej ostrożności, by nie doszło do rozlania żelu na skórki znajdujące się wokół paznokcia.

Właściwie zaaplikowany żel będzie wymagał właściwego utwardzenia światłem w lampie LED przez około pół minuty. Warto również wspomnieć, że zdobienie paznokci metodą żelową to przynajmniej trzy warstwy żelu. Oczywiście profesjonalne stylistki dysponują bardzo szerokim wyborem żeli do wykonania tego zabiegu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: metoda żelowa zdobienia paznokci – nailscompany.eu.

Tags: ,

Related Article

live url live url https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/