niedziela, 13 października, 2024

Blizny to uszkodzenia naskórka i skóry właściwej, które uległy nieprawidłowemu zagojeniu. Sprawdź, jak zabiegi laserowe pomagają w redukcji blizn.

Jak zredukować blizny? Poznaj sprawdzone sposoby

Zarówno małe, jak i duże blizny mogą być powodem do kompleksów. Wszystko zależy od indywidualnych odczuć. Wiele osób chce pozbyć się nieestetycznych zmian, aby odzyskać pewność siebie. W tym celu warto posiłkować się profesjonalnymi metodami. Przedstawiamy dwa zabiegi sprawdzone i polecane przez ekspertów medycyny estetycznej.

Czy da się usunąć bliznę całkowicie?

Blizny powstają na skutek głębokich uszkodzeń naskórka i skóry właściwej. W reakcji na uraz organizm zaczyna produkować dużą ilość komórek naprawczych, które produkują kolagen, mający na celu odbudowanie powstałego ubytku w tkance. Proces zabliźniania się rany nie zawsze jednak przebiega prawidłowo, zwłaszcza przy głębokich uszkodzeniach. Gdy organizm nie radzi sobie z efektywną regeneracją urazu, na jego miejscu powstaje widoczna blizna, która początkowo jest czerwona lub różowa, a z czasem staje się biała i wyraźnie odróżnia się od otaczającej ją skóry.

Różnego rodzaju zabiegi, zwłaszcza lasery, najlepiej działają na świeżych bliznach, dlatego zaleca się pilną konsultację ze specjalistą, jak tylko blizna się utworzy. Wraz z upływem czasu blizny stają się twardsze i bardziej oporne na działanie zabiegów. Im szybciej podejmiemy terapię blizny, tym większa szansa na zmniejszenie jej widoczności, a nawet całkowite usunięcie. Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu na blizny konieczna jest konsultacja, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań oraz ustalenie planu leczenia. W niektórych przypadkach korzystne okazuje się połączenie kilku różnych technologii, aby skutecznie uporać się z bliznami, np. laseroterapii i mezoterapii igłowej.

Laserowe usuwanie blizn

Dostępnych jest kilka laserów na rynku, które umożliwiają skuteczną redukcję blizn. Wśród nich znajduje się laser pikosekundowy, który z powodzeniem wykorzystują w codziennej praktyce lekarze z Kliniki Miracki w Krakowie. Laseroterapię można rozpocząć już w momencie pojawienia się blizny, po całkowitym zagojeniu się rany, gdy na skórze nie ma już stanów zapalnych. Laser na blizny działa najskuteczniej, gdy zostanie zastosowany po około 6-8 tygodniach od ich powstania. Zabieg polega na dokładnym naświetleniu blizny wiązką lasera. W efekcie w skórze dochodzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń, wokół których tworzą się niewielkie stany zapalne, uruchamiające naturalne procesy regeneracyjne. Efektem laserowego usuwania blizn jest wygładzenie skóry, napięcie oraz przywrócenie właściwego kolorytu. Z zabiegu na zabieg blizna staje się coraz płytsza i mniej widoczna.

Radiofrekwencja mikroigłowa na blizny

Radiofrekwencja mikroigłowa stanowi połączenie iniekcji oraz promieniowania elektromagnetycznego o częstotliwości fal radiowych. Celem zabiegu jest redukcja blizn poprzez pobudzenie wewnętrznych procesów regeneracyjnych. Fale radiowe emitowane podskórnie podgrzewają tkankę bliznowatą do temperatury od 40 do 70°C. Efektem jest skrócenie i zagęszczenie włókien kolagenowych oraz stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Na skutek tych procesów dochodzi do wygładzenia blizny i poprawy elastyczności skóry w jej obrębie. Dla uzyskania optymalnych efektów potrzebna jest seria kilku zabiegów.

Z laserowego usuwania blizn skorzystasz w dobrych klinikach medycyny estetycznej – więcej informacji znajdziesz na stronie Find Beauty Expert.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://yizhanverse.mn.co/posts/66401224?utm_source=manual https://peatix.com/user/23795588/view https://www.houzz.com/pro/webuser-442450230/__public