niedziela, 26 maja, 2024

Wygodna sofa w salonie to miejsce relaksu, popołudniowych drzemek. Wybór sofy oraz fotela nie powinien być przypadkowy. Jakie sofy cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem? Czy sofa może wpisać się w konkretną aranżację?

O czym pamiętać podczas kupna nowej sofy?

Praktycznie nieograniczony wybór sof i kanap sprawia, że często klienci czują się zagubieni. Warto znać kilka podstawowych faktów. Zdecydowana większość sof tworzona jest na konstrukcji wykonanej z płyt meblowych. Konstrukcje takie są stabilne, nie odkształcają się i nie są podatne na wilgoć. Dostępne są również meble, w których stelaże wykonano z litego drewna. Okrycie mebla to gąbki i sprężyny ukryte pod tapicerką – struktury te zapewniają elastyczność siedzisk i oparć, gwarantują wygodę. Tapicerki wykonuje się z różnych materiałów, najczęściej jest to jednak tkanina bawełniana, odznaczająca się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne. Ciekawym wizualnie produktem są sofy tapicerowane tkaninami welurowymi – tkaniny takie mienią się w zależności od kąta padania światła. Sofy są również tapicerowane naturalnymi skórami. Nowoczesne meble tapicerowane mogą być uzupełnione o dekoracyjne przeszycia czy guziki.

Sofa z dodatkowymi opcjami

Współcześnie sofy zachwycą nie tylko wyglądem, ale i dodatkowymi funkcjami. Sofy z funkcją spania to świetny mebel do mieszkań blokowych. Funkcjonalna sofa wieczorami zmieni się w wygodne łóżko, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Wewnątrz takich sof znajdują się dodatkowe pojemniki do przechowywania pościeli, koców. Przestrzeń ta może być wykorzystana również do przechowywania ubrań sezonowych. Drugą ciekawą opcją są sofy z funkcją relaks – w ich przypadku możliwe jest wysuwanie elementów takich jak podnóżki i zagłówki.

Tags: ,

Related Article

zobacz wiecje https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/ https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/