czwartek, 25 lipca, 2024

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg, który działa poprzez wspomaganie naturalnych procesów regeneracyjnych. Sprawdź!

Odmładzanie przez regenerację skóry, czyli mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg regeneracyjny, który wspiera naturalny potencjał organizmu do samoodnowy. Podczas terapii wykorzystuje się niewielką ilość krwi pacjenta, bogatą w płytki krwi i czynniki wzrostu, które przyspieszają odnowę kolagenu w skórze i przyczyniają się do spektakularnego efektu odmłodzenia. Wyjaśniamy, na czym polega wampirzy lifting, popularny wśród celebrytów i holywoodzkich gwiazd.

Właściwości osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) to substancja autologiczna (pochodząca od pacjenta), którą pozyskuje się w krótkim procesie, polegającym na pobraniu niewielkiej ilości krwi z ramienia, a następnie umieszczeniu jej w wirówce, która oddziela płytki krwi od reszty krwi. Otrzymany koncentrat płytek krwi powinien zostać natychmiast użyty podczas zabiegu mezoterapii, z którego skorzystasz m.in. w warszawskiej Klinice Miracki.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (wampirzy lifting) powoduje pobudzenie naturalnego potencjału skóry do regeneracji. Aktywowane są fibroblasty (komórki skóry) do namnażania włókien kolagenowych i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. W osoczu znajdują się głównie płytki krwi i czynniki wzrostu, które wspomagają odnowę biologiczną komórek skóry. Pod ich wpływem tworzą się również nowe naczynia krwionośne, dochodzi do stymulacji syntezy DNA, aktywowane jest mikrokrążenie w skórze. Rozpoczęte podczas mezoterapii osoczem procesy naprawcze trwają przez wiele tygodni, a ich ostateczne efekty widoczne są po upływie około trzech miesięcy.

Jak wygląda mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym wykonywana jest przez lekarza. W przypadku osób, które obawiają się bólu, iniekcję poprzedza miejscowe znieczulenie skóry. Lekarz posługuje się w tym celu strzykawką z cienką igłą lub specjalnym urządzeniem do mezoterapii. Wampirzy lifting może być przeprowadzony w formie ostrzykiwania osoczem punkt po punkcie lub nastrzykiwania zmarszczek liniowo (tzw. wolumetria). W pierwszym przypadku osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane jest w wielu punktach (w przypadku twarzy najczęściej jest to około 100 mikroiniekcji), dzięki czemu znakomicie pobudza procesy regeneracyjne w skórze. Cała procedura trwa około godziny. Po mezoterapii osoczem bogatopłytkowym możesz odczuwać ból, na skórze mogą pojawić się siniaki i obrzęk. Objawy te zwykle ustępują w ciągu kilku dni i są charakterystyczne dla wszystkich zabiegów iniekcyjnych.

Korzyści z „wampirzego liftingu”

Atutem mezoterapii osoczem bogatopłytkowym jest jej szerokie zastosowanie. Wykorzystywana jest m.in. w celu:

  • odmładzania twarzy,
  • redukcji zmarszczek,
  • wypełniania drobnych ubytków tkankowych,
  • poprawienia kondycji cery,
  • opóźnienia procesów starzenia (działanie profilaktyczne),
  • spłycenia blizn potrądzikowych,
  • leczenia wypadania włosów,
  • przyspieszenia gojenia się skóry, np. po inwazyjnych zabiegach chirurgicznych.

Zaletą zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego jest również ich bezpieczeństwo i stosunkowo niska inwazyjność. Autologiczny koncentrat płytek krwi w niewielkiej ilości osocza, który jest wykorzystywany w zabiegu, nie powoduje alergii ani reakcji immunologicznych. Widoczna poprawa kondycji skóry po mezoterapii osoczem bogatopłytkowym pojawia się już kilka dni po zabiegu, gdy ustępują skutki uboczne, jednak na pełne efekty trzeba poczekać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Dla podtrzymania efektów zabieg można powtarzać regularnie w wyznaczonych przez lekarza terminach.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego, skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Tags: , , , ,

Related Article

No Related Article

https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/ zobacz wiecje