niedziela, 28 maja, 2023

Systemy telematyczne są integralną częścią każdej firmy przewozowej. To bardzo ważny element, który jest w stanie realnie poprawić osiągi firmy, zoptymalizować wyjazdy, poprawić bezpieczeństwo i wpłynąć na jej ekonomię. Telematyka transportu dla firmy przewozowej XXI wieku jest można by rzec obowiązkiem. Dlaczego dokładnie warto zainwestować w system telematyczny?

 

Systemy telematyczne – zalety i atuty

 

Telematyka posiada wiele atutów, które ułatwiają życie zarówno kierownikom firm przewozowych jak i kierowcom. Do najważniejszych i najpopularniejszych z nich należą:

 

-Całodobowa pomoc dla kierowców; wyjeżdżając na dalekie trasy kierowcy bardzo często zdani są tylko na siebie. Jednak nie z zamontowanym systemem telematycznym! Jest on w stanie pomóc nawet w groźnych wypadkach, stłuczkach czy awariach pojazdów. Wystarczy zadzwonić do całodobowego biura obsługi klienta, a po drugiej stronie słuchawki czeka wykwalifikowana osoba, która dokładnie widzi na swoim monitorze co stało się danemu pojazdowi. Gdy usterka jest poważna może być wezwana laweta holownicza, a gdy usterka jest mniej poważna konsultant może wskazać najbliższą stację mechaniki pojazdów.

 

-Poprawa ekonomii dla przedsiębiorców; system telematyczny posiada bardzo dokładnie raporty spalania paliwa dotyczące konkretnych odcinków tras. Wraz z nimi przedsiębiorca jest w stanie określić, którzy kierowcy najbardziej szanują jego paliwo, a którzy mocniej nim szastają. Bez tego ciężko jest ocenić podobny parametr. Czasem wystarczy upomnienie, a kierowca zrozumie swój błąd oszczędzając drogocenne paliwo firmowe.

 

Podsumowanie

 

Jak widać sprawne systemy telematyczne są w stanie realnie wpłynąć na funkcjonowanie każdej firmy przewozowej. Zapewniają pomoc nie tylko przedsiębiorcom, ale również pracownikom firmy będąc bardzo wszechstronnym i przydatnym oprogramowaniem. Wszystkie moduły zarządzające można znaleźć w aplikacji dostępnej na telefon bądź komputer co poprawia wygodę korzystania z oprogramowania.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://birchclothing.com https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/