niedziela, 26 maja, 2024

Systemy telematyczne są integralną częścią każdej firmy przewozowej. To bardzo ważny element, który jest w stanie realnie poprawić osiągi firmy, zoptymalizować wyjazdy, poprawić bezpieczeństwo i wpłynąć na jej ekonomię. Telematyka transportu dla firmy przewozowej XXI wieku jest można by rzec obowiązkiem. Dlaczego dokładnie warto zainwestować w system telematyczny?

 

Systemy telematyczne – zalety i atuty

 

Telematyka posiada wiele atutów, które ułatwiają życie zarówno kierownikom firm przewozowych jak i kierowcom. Do najważniejszych i najpopularniejszych z nich należą:

 

-Całodobowa pomoc dla kierowców; wyjeżdżając na dalekie trasy kierowcy bardzo często zdani są tylko na siebie. Jednak nie z zamontowanym systemem telematycznym! Jest on w stanie pomóc nawet w groźnych wypadkach, stłuczkach czy awariach pojazdów. Wystarczy zadzwonić do całodobowego biura obsługi klienta, a po drugiej stronie słuchawki czeka wykwalifikowana osoba, która dokładnie widzi na swoim monitorze co stało się danemu pojazdowi. Gdy usterka jest poważna może być wezwana laweta holownicza, a gdy usterka jest mniej poważna konsultant może wskazać najbliższą stację mechaniki pojazdów.

 

-Poprawa ekonomii dla przedsiębiorców; system telematyczny posiada bardzo dokładnie raporty spalania paliwa dotyczące konkretnych odcinków tras. Wraz z nimi przedsiębiorca jest w stanie określić, którzy kierowcy najbardziej szanują jego paliwo, a którzy mocniej nim szastają. Bez tego ciężko jest ocenić podobny parametr. Czasem wystarczy upomnienie, a kierowca zrozumie swój błąd oszczędzając drogocenne paliwo firmowe.

 

Podsumowanie

 

Jak widać sprawne systemy telematyczne są w stanie realnie wpłynąć na funkcjonowanie każdej firmy przewozowej. Zapewniają pomoc nie tylko przedsiębiorcom, ale również pracownikom firmy będąc bardzo wszechstronnym i przydatnym oprogramowaniem. Wszystkie moduły zarządzające można znaleźć w aplikacji dostępnej na telefon bądź komputer co poprawia wygodę korzystania z oprogramowania.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

zobacz https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/ https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/