niedziela, 26 maja, 2024

Jak wiadomo zarówno do zbioru, jak i przechowywania owoców konieczne będą skrzynki. Oczywiście na rynku dostępne są skrzynki plastikowe na owoce, można się również zdecydować na zdecydowanie bardziej popularne drewniane. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że skrzynka na owoce może zostać wykonana samodzielnie. W jaki sposób można ją wykonać?

Dlaczego warto zdecydować się na zrobienie skrzynki na owoce?

Warto przede wszystkim wiedzieć, że samodzielnie wykonana skrzynka na owoce będzie tańsza w porównaniu do kupionej. Ponadto rozmiary można bez żadnego problemu dostosować do swoich potrzeb. Trzeba także wspomnieć, że skrzynki plastikowe na owoce, które są dostępne w sklepach, w zdecydowanej większości przypadków charakteryzują się bardzo niską jakością.

Od czego należy zacząć tworzenie skrzynki?

Osoby, które nie są pewne swoich możliwości mogą spokojnie zdecydować się na wykonanie prostszej konstrukcji przy wykorzystaniu płyty MFP o grubości 15 mm. Do obróbki tej płyty nie są bowiem potrzebne profesjonalne narzędzia.

Należy mieć świadomość, że skrzynki służącego do przechowywania owoców w zdecydowanej większości przypadków mają wymiary 40 x 60 cm, a wysokość 20 cm. Samodzielnie wykonana skrzynka byłaby mniejsza, ale znacznie poręczniejsza.

W jaki sposób powinno się złożyć skrzynkę na owoce?

Najpierw należy wyciąć dno skrzynki o wymiarach 35 x 50 cm z płyty MFP o grubości 15 mm. Kolejnym krokiem będzie wycięcie boków o wymiarach 12×35 cm, a także 12×47 cm. Następnie z listwy o trójkątnym przekroju wystarczy wyciąć trzy narożniki o wysokości 15 cm, a z listwy 4×4 cm wykonać cztery odcinki o długości 35 cm. Będą to uchwyty i nóżki. następnie z listwy 4×2 cm konieczne będzie wycięcie czterech słupków o wysokości 29 cm.

Jeżeli wszystkie elementy zostały już wycięte, wystarczy je połączyć za pomocą gwoździ albo specjalnych wkrętów do drewna. Trzeba jednak koniecznie pamiętać, że między ściankami bocznymi, a dnem skrzynki będzie pozostawała szczelina. Będzie to bardzo pomocne przy ewentualnym odprowadzaniu wody z mokrych owoców, a także regularnym myciu skrzynki na owoce.

Dzięki szczelinie owoce nie będą gniły, gdyż zagwarantuje ona właściwą cyrkulację powietrza. Rekomendowane jest także pokrycie całości bezbarwnym lakierem lub pomalowanie, w celu zwiększenia estetyki oraz trwałości.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

zobacz wiecje zobacz wiecje https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/