niedziela, 26 maja, 2024

 

Jak prawidłowo dbać o skórę naszej twarzy? Okazuje się, że dobrej jakości kosmetyki oraz odpowiednia dieta to czasami za mało. Obecnie w gabinetach kosmetycznych możemy skorzystać z szeregu zabiegów, które poprawią napięcie czy nawilżenie skóry. Jednymi z chętniej stosowanych są dzisiaj lasery kosmetyczne. W jaki sposób poprawią nasz wygląd?

Jak działają lasery kosmetyczne?

Lasery kosmetyczne to urządzenia wykorzystywane bardzo często podczas codziennych zabiegów na skórze. Pozwalają one nie tylko odmłodzić skórę, ale również poprawić jej koloryt czy też skutecznie walczyć z bliznami pooperacyjnymi. Laser kosmetyczny to urządzenie, które emituje wiązkę światła o określonej długości fali. Wiązka penetruje tkanki skóry, wnikając do komórek. Poprzez nagrzanie wody wewnątrz komórki następuje jej odparowanie, a uszkodzona komórka zostaje wydalona z organizmu. Takie struktury zastępowane są nowymi, świeżymi tkankami. Laser kosmetyczny powoduje mikro uszkodzenia w sposób kontrolowany, a efektem, który jest oczekiwany to pobudzenie organizmu do wzmożonej regeneracji. W ten sposób możliwe jest realne wpływanie na stan naszej skóry.

Lasery kosmetyczne to doskonałe narzędzie, kiedy zależy nam na poprawieniu jakości naszej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabiegi z użyciem laserów nie są skomplikowane -w rękach specjalisty zabieg trwa ok. 30-40 minut, kolejno zaś skóra potrzebuje ok 4-6 tygodni na rekonwalescencję. Po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu.

Lasery kosmetyczne i odpowiednia pielęgnacja

Pamiętajmy, że laser frakcyjny warto wspierać innymi działaniami – poprzez prawidłową pielęgnację skóry oraz zbilansowaną dietę realnie wpływamy na jakość naszej skóry i jej wygląd. Lekarze o kosmetolodzy zwracają uwagę szczególnie na jeden aspekt – warto pamiętać o nawadnianiu, aby skóra była stale nawilżona i sprężysta.

 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/