niedziela, 26 maja, 2024

Wybór mebli kuchennych nie powinien być dziełem przypadku. Warto dać sobie nieco czasu na to, by wybrać kolekcję mebli trwałych, ale też dopasowanych do naszych potrzeb. Szeroki wybór kolekcji pozwoli też na zakup mebli wpisujących się w obowiązujące trendy.

Jak tworzy się dzisiaj meble kuchenne?

Meble kuchenne tworzone są obecnie z dużą dbałością od detale oraz materiały. Zdecydowana większość mebli wykonywana jest z płyt meblowych, które są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, ścieraniem, ale też wnikaniem brudu. Płyty są najczęściej laminowane lub lakierowane – trwałe laminaty pokrywają fronty i korpusy, nadając meblom elegancji. Praktycznie nieograniczony wybór laminatów sprawia, że możliwe jest dopasowanie mebli do własnych potrzeb i oczekiwań. Atutem nowoczesnych mebli są również markowe akcesoria. We wnętrzu szafek czy szuflad znaleźć można prowadnice kulkowe z cichym domykiem, jak również zawiasy z hamulcem. Dzięki nim codzienne użytkowanie kuchni będzie jeszcze przyjemniejsze.

Najmodniejsze meble kuchenne

Jakie meble kuchenne cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem? Nie ma wątpliwości, że najchętniej kupowanymi są meble nowoczesne, które idealnie sprawdzają się zarówno w mniejszych, jak i większych kuchniach czy w aneksach. Nowoczesne komplety kuchenne to meble o gładkich frontach, zarówno lśniących, jak i matowych. Nierzadko nie posiadają one klasycznych uchwytów – zamiast nich stosowane są głębokie frezy lub specjalne akcesoria. W nowoczesnych kolekcjach poza standardowymi elementami znaleźć można również liczne elementy pod zabudowę. Dzięki nim możliwe jest ukrycie lodówki, piekarnika.

Wśród modnych mebli kuchennych wymienia się także komplety retro. Meble takie nawiązują do klasycznych wzorów, jednak posiadają nowoczesne akcesoria wewnątrz. Meble takie stylizuje się przy pomocy frezów na frontach, jak również dekoracyjnych uchwytów. Meble w stylistyce retro posiadają również eleganckie przeszklenia ze szprosami, które nadają bryłom meblowym uroku.

Tags: ,

Related Article

https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ zobacz wiecje