niedziela, 28 maja, 2023

Moda na meble ogrodowe zmienia się z roku na rok – trendy dyktowane są przez samych producentów i dekoratorów. Nie zmienia się potrzeba trwałości i estetyki – te dwa zagadnienia powinny być dla nas kluczowe podczas wybierania elementów outdoorowych do naszych przydomowych stref relaksu. Jednym z najważniejszych produktów, którego nie może zabraknąć w ogrodzie czy na tarasie jest nowoczesny parasol słoneczny. Jaki model wybrać, aby cieszyć się latem i skutecznie chronić przed promieniowaniem UV?

Jaki parasol ogrodowy wybrać?

Olbrzymi wybór nowoczesnych parasoli ogrodowych sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji może być problemem. Producenci kuszą nas nie tylko pięknym designem, ale przede wszystkim wysoką funkcjonalnością swoich produktów. Obecnie na polskim rynku znajdziemy parasole o czaszach okrągłych, prostokątnych czy kwadratowych, których bok może sięgać nawet 4 metrów. Tak duże czasze pozwolą na zacienienie całej przestrzeni wypoczynkowej!

Idealne parasole ogrodowe

Jaki powinien być nowoczesny parasol ogrodowy? Z pewnością estetyczny i zaprojektowany w taki sposób, aby cieszyć oczy. Współcześnie projektanci stawiają na stonowane kolory – to dobry ruch, gdyż taki parasol bez trudu wpiszemy w istniejącą już aranżację ogrodu czy tarasu.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim budowa parasola: aluminiowe, antykorozyjne stelaże umieszcza się na ruchomych stopach, przez co możliwe jest rotowanie parasola o 360 stopni. Na stelażu umieszczona jest czasza, amortyzowana sprężynami naciągowymi. Dzięki nim tkanina czaszy nie przesuwa się podczas silniejszych podmuchów wiatru. Poliestrowa czasza pokrywana jest warstwą poliuretanu. Dzięki niej tkanina staje się wodoodporna i skutecznie zabezpieczona przed wnikaniem kurzu.

 

 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/ https://birchclothing.com