niedziela, 28 maja, 2023

Zadbany ogród do niedawna kojarzył nam się przede wszystkim z przystrzyżonym trawnikiem oraz kwitnącymi rabatkami. Obecnie przestrzeń ogrodowa to dla nas miejsce wypoczynku, które pragniemy dostosować do naszych potrzeb. Wygoda stała się dla nas priorytetem. Ogród idealnie nadaje się do stworzenia miejsca wypoczynkowego – wystarczy kilka dobranych mebli i dodatków, aby móc odpoczywać na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni.

Skuteczna ochrona przed słońcem

Decydując się na stworzenie miejsca wypoczynkowego w naszym ogrodzie powinniśmy mieć na uwadze, że istotna jest skuteczna ochrona przed słońcem. Parasole nie dadzą nam wiele cienia. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest pergola ogrodowa, której dach uchroni nas nie tylko przed promieniowaniem UV, ale także przed niespodziewanym deszczem.

Pergole ogrodowe to również piękna ozdoba – przemyślana i trwała konstrukcja w prosty sposób urozmaici przestrzeń ogrodową i sprawi, że stanie się ona bardziej estetyczna.

Jak zaprojektowana jest pergola ogrodowa?

Pergole ogrodowe wznoszone są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo – są one zabezpieczone przed działaniem wody i powstawaniem rdzy. Konstrukcje projektowane są w taki sposób, aby przy jak najmniejszej ilości podpór zadaszyć jak największą powierzchnię ogrodu. Kolor konstrukcji wybiera sam użytkownik – ma do wyboru paletę ponad 200 barw oraz kolorów drewnopodobnych. Wewnątrz konstrukcji umieszczono system odprowadzania wody.

Dachy pergoli tworzone są z tkanin technicznych oraz aluminiowych lameli. Obie opcje są całkowicie wodoodporne, zabezpieczone przed silnym działaniem słońca, wnikaniem kurzu. W zależności od modelu dachy sterowane są manualnie lub za pomocą dedykowanego pilota. Poprzez ułożenie dachu użytkownicy decydują, jak wiele światła wpada pod tarasolę.

Tags: ,

Related Article

https://birchclothing.com https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/ https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/