poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Zdarzają się sytuacje, np. w pracy policjanta, ale także w zakładach pracy, kiedy to istnieje podejrzenie, że ktoś jest pod wpływem narkotyków. Jednak nie zawsze możliwe jest wykonanie badania krwi, które mogłoby rozwiać ewentualne wątpliwości. Ponadto często istotna jest szybkość uzyskania wyniku. Idealnym rozwiązaniem jest wtedy test narkotykowy ze śliny.

Test narkotykowy ze śliny – na czym polega?

Wykonanie takiego testu jest stosunkowo proste. Od osoby, którą podejrzewamy o zażycie narkotyku, należy pobrać próbkę śliny i umieścić ją na płytce testowej – w zależności od konkretnego typu testu procedura ta może przebiegać nieco inaczej, by ją poprawnie wykonać należy zapoznać się z dołączoną do testu instrukcją. Następnie należy odczekać kilka minut – z reguły około 10, choć można spotkać testy działające jeszcze szybciej. Po tym czasie możemy odczytać wynik.

Jaki test narkotykowy ze śliny wybrać?

Dobry test narkotykowy tego typu powinien charakteryzować się szybkością działania oraz wiarygodnością wyników. Warto też, aby wykrywał jednocześnie kilka rodzajów narkotyków, gdyż kłopotliwym byłoby wykonywanie kilku testów, by wykluczyć lub potwierdzić ewentualne podejrzenia. Na uwagę zasługują zwłaszcza testy, które posiadają odpowiednią akredytację, która niejako potwierdza wiarygodność uzyskiwanych za ich pośrednictwem wyników.

Zdecydowanie warto tutaj polecić test narkotykowy ze śliny DrugWipe 6S, który jest stosowany przez służby mundurowe, ale także w wielu miejscach pracy, gdzie zdecydowanie nie można sobie pozwolić na tego typu „niedyspozycje” pracowników. Test ten wykrywa substancje psychoaktywne należące do sześciu różnych grup m.in. marihuanę, amfetaminę, kokainę, opiaty, benzodiazepiny czy ecstasy.

Warto również zwrócić uwagę na szybkość działania testu – DrugWipe 6S pokazuje wynik w czasie od 2 do 8 minut – jest to przydatne np. podczas kontroli policyjnej. Ponadto test posiada akredytację, wskazującą na wiarygodność uzyskiwanych wyników. Warto też zaznaczyć, że próbka śliny potrzebna do wykonania testu jest stosunkowo niewielka, co również wpływa na szybkość procedury. Sam test ma niewielkie rozmiary – jest to bardzo praktyczne urządzenie, które nie zajmuje zbyt dużo miejsca.

Wybierając test narkotykowy, z którego chcemy korzystać warto szczególną uwagę zwrócić na jego jakość. Równie istotne są takie walory jak jego niewielki rozmiar czy szybkość działania. Wszystkie te warunki spełnia test Drugwipe 6s, z którego korzysta m.in. policja – trudno o lepszą rekomendację.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://cuncambias.org https://ecceo13-iof.org https://toqot.pl