niedziela, 28 maja, 2023

Upalne dni zdecydowanie za nami – w Polsce trwa w najlepsze piękna, złota jesień. Chłodniejsze poranki i wieczory nie są jednak powodem do tego, aby rezygnować z chwil spędzanych na tarasie. Dzięki zastosowaniu rozwiązań takich jak tarasole możliwe będzie cieszenie się bliskością natury również jesienią. Co warto wiedzieć o tarasolach? Jakie propozycje przedstawiają topowi producenci?

 

Wznoszenie tarasoli bez pozwolenia budowlanego!

Tarasola jest konstrukcją, którą wykorzystać można na dwa sposoby – przede wszystkim jako zadaszenie tarasu przy domu, ale także jako konstrukcja wolnostojąca w ogrodzie. Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, do jej wzniesienia nie są potrzebne zezwolenia budowlane. Takie tarasole wznoszone są na profilach aluminiowych. Odpowiednio zabezpieczone poprzez malowanie proszkowe opierają się wnikaniu wody oraz powstawaniu ognisk rdzy. Firmy takie jak tarasola.pl zaoferują swoim klientom profile dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki temu tarasola doskonale uzupełni przestrzeń tarasu.

 

Jak budowane jest zadaszenie?

Topowi producenci oferują dwa rodzaje dachów na tarasolach. Pierwsze to zadaszenie lamelowe, wykonywane z ruchomych i odpowiedni zabezpieczonych profili aluminiowych. Drugi rodzaj to zadaszenie wykonane z tkaniny poliestrowej, odpornej na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie wilgoci. Warto dodać, że dachy tarasoli nie nagrzewają się pod wpływem silnego promieniowania słonecznego. Oznacza to, że w ich cieniu panować będzie przyjemny chłód.

 

Jak wzbogacić tarasolę na jesień

Jesienne popołudnia często są ciepłe i bardzo przyjemne – warto spędzić je na tarasie. Jeśli obawiamy się chłodniejszych podmuchów wiatru warto wykorzystać panele boczne instalowane do tarasoli i promienniki ciepła.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/ https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://birchclothing.com