poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Narciarstwo jest jednym z bardziej wymagających kondycyjnie i sprzętowo sportów, które można uprawiać tylko w konkretnej lokalizacji. Skitury to z kolei prawdziwa narciarska przygoda dla tych, którzy nie boją się wyzwań. Czyli dla kogo?

Czym są skitury?

Skitury to popularna nazwa dla specjalnego rodzaju wycieczek górskich. Są to wycieczki, które rozpoczynają się skoro świt, i są nastawione na zdobywanie, podziwianie i ciężką pracę fizyczną z nartami na nogach – by finalnie po wspięciu się na niedostępne szczyty górskie zjechać z nich na nartach w błogiej ciszy, bez tłumów szalejących zwykle na stokach. Choć pierwsze lekcje nauki jazdy na nartach warto brać właśnie na popularnych stokach, to zanim się wyruszy na wycieczkę skiturową, należy odbyć szkolenia skiturowe, pozwalające zdobyć wiedzę i umiejętności przydatne w tych właśnie wojażach.

Na czym polegają szkolenia skiturowe?

Zanim wyruszy się na wycieczkę, należy odbyć specjalne szkolenie prowadzone przez doświadczonych instruktorów górskich. Chodzi o to, aby nie wypuszczać na taką dziką eskapadę nikogo, kto nie jest przygotowany technicznie i merytorycznie do zdobywania szczytów w fokach na nogach. Niestety, góry choć piękne i majestatyczne bywają również zdradliwe, dlatego warto się wybrać na szkolenie, które kosztuje około 200-300 złotych i trwa kilka godzin. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do wycieczek.

Kto powinien pójść na szkolenie?

W szkoleniach mogą brać udział osoby w wieku od 15 lat wzwyż, jednak zwykle nie starsze niż 60 lat ze względu na to, że w górach panują trudne warunki, nie zawsze odpowiednie dla osób starszych o słabszej kondycji i zdrowiu. Szkolenia są dobre dla osób, które myślą poważne o wycieczkach skiturowych, jednak boją się od razu inwestować w kosztowny sprzęt, jeśli nie są pewne, czy skitury są dla nich odpowiednie. To również szkolenia dobre dla tych, którzy nie mają odpowiednich umiejętności technicznych w chodzeniu w fokach i zjeżdżaniu na nartach i chcieliby nabyć tych umiejętności zanim pojadą na całodniową wycieczkę skiturową.

Przebieg szkoleń

W szkoleniu biorą udział doświadczeni instruktorzy. Zabierają oni uczestników do wypożyczalni sprzętu, gdzie wyposażają ich w narty, kombinezony, foki i resztę niezbędnych akcesoriów. Następnie przeprowadzają szkolenie teoretyczne z zakresu bezpieczeństwa w górach, i wyruszają na szlak. Takie szkolenia odbywają się powolnym tempem, aby każdy z uczestników miał możliwość nabrania umiejętności technicznych i oswojenia się z poruszaniem w sprzęcie skiturowym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szkolenia skiturowe – http://www.skiturowebeskidy.pl/.

Tags: ,

Related Article

https://mebleinfor.pl https://zen-satori.org https://parasol-ogrodowy.pl