poniedziałek, 6 lutego, 2023

Jeszcze do niedawna niezbędnym elementem na świątecznym, eleganckim stole były sztućce wykonane ze srebra. Bogato zdobione, ciężkie noże, widelce i łyżki dodawały nakryciu klasy i dostojności. Dzisiaj sztućce ze srebra coraz częściej ustępują miejsca modelom wykonanym z lżejszych, bardziej nowoczesnych materiałów. Dlaczego tak się dzieje? Sprawdź!

Wymagające metale szlachetne

Srebrnym sztućcom nie sposób odmówić pięknej prezencji. Starannie wykonane komplety dobrych marek z pewnością znajdą zastosowanie w mieszkaniach osób ceniących ponadczasowe wzornictwo. Jednakże na walorach estetycznych zalety srebra w kuchni się kończą. Niezwykle kosztowne srebrne i posrebrzane sztućce mogą przysporzyć wielu problemów. Przede wszystkim, srebra nie można pod żadnym pozorem wkładać do zmywarki. Poddanie srebra działaniu ostrych detergentów, wysokiemu ciśnieniu i temperaturze może sprawić, że ulubione, połyskujące sztućce staną się całkiem ciemne. Srebro należy myć w delikatnych roztworach, nie używając ostrych myjek. Nie bez znaczenia jest przechowywanie akcesoriów – łyżki, widelce i noże należy przechować z dala od słońca, w kasetach wyłożonych odpowiednią tkaniną lub specjalnych woreczkach. Co więcej, kontakt srebra z niektórymi składnikami zawartymi w potrawach może powodować ich ciemnienie.
Stalowe sztućce doskonałe na prezent ślubny i do domu

Jakie sztućce z powodzeniem zastąpią srebro podczas uroczystej kolacji?

Odpowiedź jest prosta – stalowe! W dobrych sklepach znajdziesz wysokiej klasy sztućce wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Tego typu produkty wyróżniają się pięknym połyskiem i odpornością na zarysowania. Co ważne, nie musisz obawiać się, że zmywarka zniszczy nowy komplet – mechaniczne mycie nie stanowi dla wysokogatunkowej stali żadnego zagrożenia. Szukając odpowiedniego kompletu, warto sprawdzić ofertę czołowych producentów. W kolekcjach dobrych marek znajdziesz sztućce doskonałe na prezent ślubny czy z okazji przeprowadzki do nowego mieszkania.

Tags: , , ,

Related Article

https://wnetrzaikrajobraz.pl/aranzacja-mieszkania-w-stylu-loftowym/ Nowoczesna łazienka https://beesafe.pl/porady/najpopularniejsze-marki-samochodow-w-polsce/