niedziela, 28 maja, 2023

Osoby, które legalnie pracują w Irlandii muszą płacić podatki, ale mają też prawo do skorzystania z ulg i odliczeń. W imieniu każdego pracującego zaliczkę na poczet podatku dochodowego pobiera i odprowadza pracodawca. Może się okazać, że kwota pobranych zaliczek była za wysoka lub wysokość zarobków była niższa niż kwota wolna od podatku. W takiej sytuacji można ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. O pieniądze, które zostały odprowadzone do irlandzkiego urzędu skarbowego można ubiegać się do czterech lat wstecz.

Zwrot podatku z Irlandii: jakich dokumentów potrzebuję?

Każdy pracodawca w Irlandii na koniec roku podatkowego zobowiązany jest wystawić pracownikom formularz P60. W dokumencie tym znajdzie się wykaz miesięcznych zarobków i pobranych zaliczek na podatek. Jest to dokument na podstawie, którego można ubiegać się o zwrot podatku z Irlandii. Dokument ten można złożyć w irlandzkim urzędzie skarbowym osobiście, ale można też skorzystać z pomocy profesjonalnego biura podatkowego. Więcej informacji o tym, jak odzyskać zwrot podatku z Irlandii można znaleźć na stronie internetowej zwrot-podatkow.pl.  W przypadku ubiegania się o zwrot podatku po zakończeniu roku podatkowego należy dołączyć formularz P45. Warto zebrać także dokumenty potwierdzające prawo do ulg podatkowych i odliczeń. W ten sposób można zwiększyć kwotę, którą zwróci nam Revenue. Mogą to być na przykład imienne rachunki za wynajem mieszkania. Warto pamiętać także o uldze małżeńskiej, która przysługuje nawet wtedy, gdy jeden z małżonków przebywa poza Irlandią.

Kiedy odzyskam pieniądze?

Osoby, które ubiegają się o zwrot podatku z Irlandii muszą uzbroić się w cierpliwość. Na pieniądze czeka się średnio od dwóch do trzech miesięcy. Kwota nadpłaconego podatku zostanie przesłana przekazem pocztowym lub przelana na wskazany numer konta.

 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://birchclothing.com https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/