niedziela, 28 maja, 2023

Styl angielski z pewnością nie jest dziś tym, który cieszy się największą popularnością wówczas, gdy w grę wchodzi pokój dzienny. Inspiracje nim odnajdziemy jednak w wielu wnętrzach. Można go lubić albo mieć do niego dystans, trudno jednak zachować wobec niego obojętność. Nic zatem dziwnego, że producenci mebli nigdy go nie ignorują i nawet, jeśli nie ma on wiele wspólnego z aktualnie obowiązującymi trendami – podpowiadają, jak go stworzyć.

 

Wyznaczniki stylu angielskiego

Nie da się ukryć, że styl angielski nie jest najlepszą opcją dla perfekcjonistów, którzy wszystko muszą mieć w idealnym porządku. Nie jest to również propozycja, która zauroczy miłośników minimalizmu we wnętrzarstwie. Stawia nie tylko na wielość dodatków, często posiadających wyłącznie walory estetyczne, ale również na obecność tkanin dekoracyjnych. Jest też stylem, który nadal zachwyca się meblami tapicerowanymi przekonując, że ich urok jest w stanie zatuszować wszelkie niedoskonałości.

 

Angielski pokój dzienny – inspiracje

Jeśli zależy nam na tym, aby do naszego mieszkania wprowadzić iście angielski pokój dzienny, inspiracje możemy czerpać między innymi ze znanych seriali. Z pewnością natychmiast zauważymy, że centralne miejsce w takim pokoju zajmuje kominek, warto więc uwzględnić go w swoich planach. Jest to uzasadnione nawet wówczas, gdy kominek jest w rzeczywistości atrapą. To właśnie ten mebel sprawia, że w pokoju dziennym jest miło i przytulnie i nawet dość surowe meble tapicerowane potrafią, mimo wszystko, wprowadzić nas w dobry nastrój. Nie wolno też bać się kocy, pledów, poduch i jaśków. Jeśli są one wykonane ze starannością, z pewnością nie wpłyną niekorzystnie na wizerunek pokoju dziennego. Jednocześnie sprawią, że będzie on pomieszczeniem, do którego można się będzie udać po to tylko, aby odpocząć po ciężkim dniu.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/ https://birchclothing.com https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/