poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Muzyka towarzyszy nam w większości chwil naszego życia. Wielu z nas z miłości do niej decyduje się rozpocząć naukę gry na instrumencie. Jednym z bardziej popularnych i łatwo dostępnych praktycznie dla każdego instrumentów jest gitara. Jeżeli jesteśmy fanami mocnych brzmień m.in. metalowych i rockowych, to gitara elektryczna będzie idealnym wyborem.

Jaki model gitary wybrać?

Wybierając kształt oraz model gitary, powinniśmy kierować się indywidualnymi preferencjami, nie powinniśmy jednak kupować tanich gitar dostępnych m.in. na portalach aukcyjnych. Takie instrumenty bardzo często nie brzmią dobrze oraz nie są wygodne, co szczególnie w początkach przygody z gitarą może być zniechęcające.

Jakie dodatkowe akcesoria będą przydatne?

Decydując się na gitarę elektryczną, warto kupić także efekt gitarowy, który nada jej brzmienia. Możemy wybrać m.in. multiefekt elektroniczny, który pozwoli na uzyskanie szerokiego spektrum brzmień lub pojedynczej kostki, jaką jest np. przester gitarowy. Wybierając się do sklepu muzycznego mamy możliwość zapoznania się z brzmieniem, jakie oferują różne modele przesterów gitarowych. Jeżeli nie jesteśmy pewni, możemy takie przestery gitarowe, a raczej ich recenzje obejrzeć w internecie.

Co jeszcze może się przydać początkującemu gitarzyście?

Przestery do gitary to tylko jeden z elementów zestawu gitarzysty. Jest jeszcze wiele innych efektów nadających specyficzne brzmienie gitarze. Wybór uzależniony jest od gatunku muzyki, jaką chcemy grać oraz od zasobności naszego portfela. Jednak przester gitarowy powinien znaleźć się w zestawie każdego gitarzysty.

Innym elementem jest wzmacniacz. Tzw. piecyk może być już wyposażony w efekty lub przestery do gitary, jednak aby spersonalizować nasze brzmienie warto mieć oddzielny przester. Jeżeli nie dysponujemy dużymi funduszami, to na początkowym etapie nauki możemy zrezygnować z piecyka i wykorzystać np. kolumny naszego kina domowego. Jeżeli damy się wciągnąć w świat muzyki gitarowej i gitarowych brzmień, możemy zainwestować w bardziej zaawansowane urządzenia oraz inne przestery gitarowe lub efekty urozmaicające nasze brzmienie.

Nie możemy zapomnieć także o komplecie strun oraz różnych grubościach kostek do gitary. Taki zestaw z pewnością zadowoli niejednego początkującego gitarzystę.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://globecarp.pl https://san-escobar.com https://signwise.pl