poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Plastikowe palety charakteryzują się niewielką wagą i bardzo dużą obciążalnością, dlatego też doskonale nadają się do transportu. Cenione są przede wszystkim plastikowe palety na nóżkach, które można układać na stos, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca w magazynie. Wysokiej jakości płowy zapewniają stabilność nawet przy dość dużych obciążeniach.

Z jakiego materiału palety wybrać?

W dzisiejszych czasach producent palet plastikowych korzysta przede wszystkim z polietylenu LLDPE z recyklingu. Materiał ten może pochwalić się doskonałą odpornością nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na duże mrozy i środki chemiczne. Warte uwagi są przede wszystkim plastikowe palety, które posiadają niewidoczne stalowe zbrojenia płóż znacząco zmniejszające ugięcia i niwelujące do zera ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych odkształceń.

Na co zwrócić uwagę wybierając palety plastikowe?

Osoby, które w najbliższym czasie planują zakup nowych palet plastikowych powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na powierzchnię ładunkową. Producent palet może zaproponować nie tylko gładką powierzchnię, ale również antypoślizgową, która ma szerokie grono zwolenników. Pamiętać należy o tym, że gładkie powierzchnie są łatwiejsze do mycia. Na rynku znaleźć można także rzetelnych producentów, którzy oferują niezawodne palety z bortnicami umieszczonymi na krawędziach. Osoby, które chcą przewozić żywność, powinny zwrócić uwagę także na stosowne atesty i certyfikaty. To samo dotyczy się branży farmaceutycznej.

Jakie zalety?

Sporą zaletą plastikowych palet jest to, że dostępne są one w wielu różnorodnych rozmiarach. W dzisiejszych czasach można zamówić nawet bardzo nietypowe palety, które mogą pochwalić się żywotnością nawet do 15 lat. Plastikowe palety odporne są nie tylko na działanie kwasów i rozpuszczalników, ale również na wysokie i niskie temperatury. Standardowe palety przystosowane są oczywiście do kompleksowej obsługi wózkiem widłowym. Godne uwagi są przede wszystkim palety z płozami, które idealnie przystosowane są do pracy w pomieszczeniach wysokiego składania. Opisując największe zalety nie można zapominać również o dużej dostępności i przystępnej cenie zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne produkty. Nowością na rynku są także palety antyelektrostatyczne, które cieszą się sporym zainteresowaniem w wielu branżach.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://softcupbra.org https://tofiq.org https://brittany-crepesandgalettes.com