poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Odziedziczone po przodkach geny nie zawsze bywają łaskawe i niekiedy z tej przyczyny młody mężczyzna (często jeszcze przed trzydziestką) zaczyna intensywnie tracić włosy. Jako pierwszy zwiastun problemu pojawiają się zakola, które mogą budzić zrozumiałe zaniepokojenie. Osoby dotknięte tym problemem szukają pomocy dermatologów, często decydują się też na w miarę skuteczny sposób na zakola – przeszczep włosów.

Po jakie metody warto sięgnąć?

Zazwyczaj winą za pojawianie się zakoli w młodym wieku obarcza się dziedziczne łysienie androgenowe. Nie należy jednak od razu stawiać diagnozy. Obserwując u siebie problem z zakolami warto udać się do dermatologa, który zaleci dokładniejsze badania. Niekiedy zakola u mężczyzn pojawiają się w związku z anemią bądź nadczynnością/niedoczynnością tarczycy. Dzięki znalezieniu prawdziwej przyczyny problemu z zakolami, można rozpocząć leczenie i niekiedy pozbyć się dolegliwości bez podejmowania radykalnych kroków. Jeśli jednak faktycznie za przerzedzenie się czupryny odpowiada łysienie typu męskiego, warto w miarę wcześnie rozejrzeć się za skuteczną metodą – na przykład pomyśleć o przeszczepie.

Skuteczny sposób na problem z zakolami

Skuteczność przeszczepów, a tym bardziej mikroprzeszczepów, jest duża i dzięki wykorzystaniu tej metody można będzie jeszcze przez wiele lat cieszyć się pięknym, bujnym owłosieniem. Zanim jednak zostanie podjęta decyzja o zabiegu, warto wypróbować łagodniejsze sposoby. Zakola u mężczyzn niekiedy poddaje się terapii monoksidylem, dermatolodzy zalecają także różne szampony pozwalające zatrzymać niepokojący proces oraz znacznie ograniczyć towarzyszące mu zaczerwienienie i przetłuszczenie skóry głowy. Pewien odsetek mężczyzn wybierających takie metody skutecznie odsuwa od siebie problem zakoli, przynajmniej na pewien czas.

Jak wybrać właściwy sposób na zakola?

Po uzyskaniu diagnozy można zdecydować się na jedną z metod. Wszystko powinno odbywać się pod kontrolą lekarza, a w sytuacji, gdy wybrany zostanie przeszczep mieszków włosowych, koniecznie trzeba zdecydować się na godną zaufania placówkę. Koszt i skomplikowanie zabiegu wymagają, by decyzja o powierzeniu się w ręce specjalistów była przemyślana. Dlatego też warto wcześniej poczytać rekomendacje i zweryfikować opinie dotyczące danej kliniki bądź innej placówki oferującej realizację tej metody.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://naszamlawa.pl/wiadomosci/na-co-uwazac-kupujac-ubezpieczenie-domu/ https://softcupbra.org https://adoptastate.org