niedziela, 28 maja, 2023

Własny taras to niewątpliwie powód do dumy – coraz częściej przestrzeń ta jest aranżowana jako oaza zieleni lub miejsce idealne do odpoczynku w gronie rodziny czy znajomych. Jeśli stajesz przed zadaniem zaaranżowania tego miejsca ważne jest, abyś wybrał produkty wysokiej jakości, dostosowane do własnych potrzeb. Wśród nich są przede wszystkim meble oraz… tarasola!

Meble, którym niestraszna pogoda!

Podstawą na tarasie są zawsze meble. Dobierajmy je nie tylko przez wzgląd na wielkość samego tarasu, ale również mając na uwadze trwałość tworzyw. Na tarasie meble będą narażone na działanie niskich i wysokich temperatur, wilgoci, wnikanie brudu. Istotne jest, aby materiały, z których są stworzone były na to odporne. Obecnie zdecydowana większość mebli topowych marek tworzona jest na stelażach z aluminium malowanego proszkowo. Oznacza to, że tworzywo to nie chłonie wilgoci i jest odporne na pojawianie się ognisk rdzy. Aluminium zapewnia również lekkość mebla, przez co jego przenoszenie czy podnoszenie nie sprawia problemu.

Nowoczesne pergole tarasowe – czym są i czy sprawdzą się na naszym tarasie?

Jak skutecznie zadaszyć taras i uchronić się przed słońcem? Do niedawna jedyną możliwością było wykorzystywanie parasoli ogrodowych – te jednak dawały jedynie skrawek cienia. Dzisiaj możliwości są znacznie większe – nowoczesne pergole tarasowe są coraz chętniej wybierane przez właścicieli tarasów. Pergola to elegancka konstrukcja wykonana z tworzyw wysokiej jakości, której zadaniem jest ochrona przed słońcem czy deszczem. Konstrukcja wznoszona jest na aluminiowych profilach malowanych proszkowo – są one zabezpieczone przed wnikaniem rdzy. Dodatkowo klient może wybrać kolor konstrukcji z palety ponad 200 barw. Zadaszenie tworzone jest na kilka sposobów. Najbardziej poszukiwanymi są dachy lamelowe, w których elementy aluminiowe obracają się o 135 stopni.

Tags: , ,

Related Article

https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/ https://birchclothing.com