poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Badania prenatalne stają się w Polsce coraz powszechnego. Kobiety decydują się na nie chętnie mając świadomość tego, że pozwolą nam one na upewnienie się, że płodowi nie zagraża niebezpieczeństwo, a i lekarze zachęcają dziś do ich przeprowadzania.

Coraz częściej można przecież usłyszeć o tym, że zakończona sukcesem walka o zdrowie dziecka może rozpocząć się na długo przed jego urodzeniem, a badania prenatalne to wstęp do niej. Jeśli więc coś budzi dziś wątpliwości, najbardziej kontrowersyjnym zagadnieniem wydaje się dziś ryzyko poronienia jako konsekwencja takich badań. Na szczęście, również je można zmniejszyć w istotny sposób. Pomagają w tym badania genetyczne w ciąży z krwi.

Badania genetyczne z krwi zalicza się do nieinwazyjnych badań prenatalnych. W celu ich przeprowadzenia pobierana jest kobieca krew żylna, nie istnieje więc ryzyko tego, że dojdzie do poronienia. Co również warte pokreślenia, mamy do czynienia z badaniem, które można wykonać stosunkowo szybko, to zaś pozwala na szybkie podejmowanie dalszych działań.

Badania genetyczne – test Nifty

Test Nifty, który wszedł do badań klinicznych w 2010 roku, zapewniając badania przesiewowe najczęściej występujących trisomii przy porodzie, a także opcje określania płci, euploidii chromosomów płciowych i delecji chromosomalnych.

Gdzie wykonać Nifty?

Zapraszamy na stronę testnifty.eu – posiada bazę placówek w których można wykonać test Nifty Pro.

Tags: ,

Related Article

https://mna-sf.org https://beesafe.pl/wydzial-komunikacji/lancut/ http://rosequarterdevelopment.org/zaprojektuj-kuchnie-swoich-marzen/