poniedziałek, 6 lutego, 2023

Kiedy Twój syn przestaje być małym chłopcem, a staje się mężczyzną, zaczynają mu przeszkadzać niebieskie ściany, dziecięce meble i zabawki poukładane na półkach. Najwyższa pora zerwać z chłopięcymi wzorami i stworzyć wnętrze odpowiadające stylowi i charakterowi chłopaka pewnym krokiem wkraczającego w dorosłość.

Urządzamy pokój dla nastoletniego chłopca

Wszystkim rodzicom, którzy zastanawiają się, jak urządzić pokój dla nastoletniego chłopca, podpowiadamy, od czego zacząć. Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia estetycznego i funkcjonalnego wnętrza jest wybór kolorów. Możesz być pewien, że każdy chłopiec będzie czuł się jak ryba w wodzie pośród stonowanej palety – granatu, czerni, brązów. Dobrym pomysłem na niedrogą, a niezwykle efektowną rewolucję w pokoju jest pokrycie jednej ze ścian betonem architektonicznym. Zanim zaczniesz montować ozdobne, surowe płyty upewnij się, czy ściana wytrzyma obciążenie. Jeśli obawiasz się, że konstrukcja jest za słaba, możesz pokryć ją specjalną farbą! W sklepach znajdziesz specjalne mineralne farby o chropowatej powierzchni imitującej klasyczny beton.

Meble

Wachlarz mebli dedykowanych nastolatkom jest obecnie bardzo szeroki. W dobrych sklepach z wyposażeniem domu znajdziesz niebanalne kolekcje trafiające w gusta wymagających nastolatków oraz spełniające oczekiwania rodziców. Na szczególną uwagę zasługują meble młodzieżowe o modułowej budowie. Czołowi producenci oferują ciekawe meblościanki z odpornych na uszkodzenia i wnikanie zabrudzeń płyt MDF. Dorastającemu nastolatkowi z pewnością spodobają się stonowane, proste meble fornirowane albo modele pokryte szarymi lub czarnymi laminatami.

Dodatki

Dopełnieniem aranżacji będą dodatki nawiązujące do zainteresowań młodego lokatora. Plakaty z ulubionymi gwiazdami sportu, wielka, miękka pufa w formie piłki a może gitara przywieszona na haku? Pozwól swojemu dziecku kreatywnie urozmaicić kompozycję i daj mu swobodę wyboru akcentów odzwierciedlających jego osobowość.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://meblelobos.pl/glowne-oswietlenie-wnetrza-jakie-wybrac/ https://musopensource.com/jak-urzadzic-funkcjonalna-kuchnie/ https://musicfm.org/kuchnie-na-wymiar-czy-meble-modulowe/