niedziela, 28 maja, 2023

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Niestety tradycyjne lakiery nie zapewniają trwałego efektu. Wystarczy tylko pozmywać naczynia czy też uprać coś ręcznie, by pojawiły się duże odpryski. Zupełnie inaczej jest z lakierami hybrydowymi.

Dlaczego warto postawić na manicure hybrydowy?

Lakiery hybrydowe dają nawet miesięczną trwałość manicure, ponieważ utwardza się je w lampie UV a następnie pokrywa warstwą topu, który również jest poddawany temu promieniowaniu. Dzięki temu wystarczy poświęcić na pielęgnację paznokci jakieś dwie godziny raz na trzy tygodnie, by w każdej sytuacji mieć pewność, że dłoń będzie zadbana.

Czy takie promieniowanie nie szkodzi skórze? Wykonano badania w tym zakresie i z uzyskanych wyników można wywnioskować, że poddawanie palców promieniowaniu UV przez tak krótki czas, raz na kilka tygodni nie ma zupełnie żadnego zgubnego wpływu na zdrowie i nie zwiększa ryzyka nowotworu. Można więc śmiało korzystać z tego typu manicure.

Stylizacja paznokci w domu

Wiele kobiet ze względu na oszczędność decyduje się wykonywać stylizację paznokci w domu. Trzeba jednak pamiętać, że do tego potrzebne są nie tylko lakiery hybrydowe, ale także inne elementy takie jak pilniczki, polerki, primer, baza, top i lampa. Na początku trzeba więc poczynić dość duże zakupy.

Kolejna kwestia to umiejętności. Lakier hybrydowy wymaga pewnej wprawy w nakładaniu. Łatwo można nałożyć go na skórki, co nie będzie wyglądało dobrze. Może się okazać, że nałożony w domu lakier hybrydowy nie trzyma się tak długo jak w salonie, ponieważ zaczyna odpryskiwać już po kilku dniach.

Manicure w salonie

Salon stylizacji paznokci, zwłaszcza taki, który może pochwalić się dobrą renomą, to miejsce, w którym manicure hybrydowy zostanie wykonany profesjonalnie. Przede wszystkim paznokcie zostaną odpowiednio przygotowane, lakiery hybrydowe mogły się na nim trzymać. Ponadto zostanie im nadany ładny kształt.

W dobie dużej konkurencji na rynku beauty, ceny za poszczególne zabiegi spadają i w dobrym salonie można hybrydy wykonać już za 60 zł. Nie jest to wygórowana cena jak za piękne paznokcie na 3 tygodnie lub nawet dłużej. Dzięki temu można mieć pewność, że płytka nie zostanie zniszczona nieprofesjonalnym domowym zabiegiem.

Lakiery hybrydowe znajdziesz na chiodo.pl

Tags: ,

Related Article

https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/ https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://birchclothing.com