niedziela, 28 maja, 2023

Przygotowując się do wyboru konkretnych mebli kuchennych projektanci wnętrz zasypują nam interesującymi propozycjami kuchni modernistycznych, nowoczesnych, skandynawskich. Jeśli jednak jesteśmy tradycjonalistami i cenimy klasyczne rozwiązania, warto zastanowić się nad wykorzystanie stylu angielskiego. Czym się charakteryzuje? Czy trudno go stworzyć w naszych domach?

Charakterystyczne cechy kuchni angielskiej

Myśląc o kuchni angielskiej powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jasne kolory – najczęściej do jej tworzenia wykorzystywane są białe laminaty czy też drewno malowane na biało. Jasne kolory doskonale sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. Drugim, charakterystycznym elementem są bez wątpienia witrynki z szybkami – takie meble pozwalają na urozmaicenie wnętrza i dodatkową dekorację poprzez nietuzinkowe naczynia kryte w szafkach. Same meble posiadają również załamania i ozdobne gzymsy. Interesujące meble w stylu angielskim do kuchni znajdziemy w sklepie gama-sklep.com.pl.

Jak dodać kuchni angielskiego szyku?

Poza wyborem odpowiednich mebli zadbajmy o detale – uchwyty szafek także powinny być dopasowane, najlepiej fabrycznie postarzane. Wiele osób decyduje się także na kontrastowy do białych mebli blat roboczy – najlepszym wyborem okaże się jasny buk czy sosna.

Klasyczny, angielski styl to przede wszystkim umiłowanie natury. Zamiast nudnych tapet przy blacie roboczym zastosujmy jasne kafle, najlepiej ozdobione wzorami owoców czy warzyw. Dzięki nim kuchnia stanie się znacznie przyjemniejsza… i zbliży się do ideału kuchni angielskiej! Meble Forte z pewnością zachwycą miłośników stylu angielskiego i wielu innych!

Domowe akcenty

Aby stworzyć wnętrze zachęcające do przebywania w nim zadbajmy o to, aby było ono przytulne. W kuchniach angielskich chętnie stosowane są białe firanki o kwiatowych motywach, ale również poduszki na krzesła przy stole, niewielkie obrusy. Chcąc nadać wnętrzu bardziej wiejski charakter ustawmy na stole czy blisko okna kankę czy wazon w kształcie dzbanka, w którym możemy każdego dnia trzymać świeże kwiaty.

Puszki, pojemniki, słoiki…

Kuchnia stanie się bardziej przyjazna, jeśli do przechowywania makaronów, ciastek, kawy czy herbaty użyjemy ozdobnych pojemników. Mogą być to szklane słoje z pokrywkami, ozdobne puszki wykonane z metalu. Unikajmy plastiku!

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

W angielskiej kuchni nie może zabraknąć dobrej jakości oświetlenia. Najlepszym wyborem będą duże lampy wiszące, w kontrastowym kolorze, np. czarne. Dadzą one wiele światła i pozwolą cieszyć się wnętrzem również po zmroku!

Tags: , ,

Related Article

https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://birchclothing.com https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/