niedziela, 28 maja, 2023

Styl rustykalny to pewien zbiór estetycznych konwencji, które w dzisiejszych czasach i aranżacjach podlegają odświeżeniu i unowocześnieniu. To designerskie meble, nawiązujące do uroku w duchu przeszłości. To awangardowe stylizacje (wnętrzarskie i ogrodowe), które mają w sobie ten niewypowiedziany klimat życia na skraju wsi, lasu, łąki. Tę cudowną atmosferę można odtworzyć nie tylko w małym domku na przedmieściach, ale nawet w mieszkaniu w centrum miasta. Wystarczy tylko umeblować je z fantazją, żeby poczuć się jak w spełnionej baśni.

Rustykalna kuchnia ze stołem teakowym i rattanowymi krzesłami

Naturalne drewno i rattan to materiały, które doskonale pasują do aranżacji rustykalnych. Duży stół teakowy i rattanowe krzesła czy fotele to propozycja na rustykalny ogród, ale też do kuchni czy nawet do jadalni utrzymanej w podobnej stylistyce. Taka kuchnia urządzona w drewnie i rattanie stanie się bazą dla dalszych poczynań aranżacyjnych. Na przykład do stworzenia dekoracji inspirowanej rodzimym folklorem, którego bogactwo powinniśmy się nauczyć doceniać.

Rustykalny salon ze stolikami drewnianymi

Styl rustykalny wydaje się trudniejszy do wprowadzenia na salony. Jednak uda nam się to zrobić z wykorzystaniem stolików drewnianych. Najlepiej takich, które bezpośrednio nawiązują do naturalnych klimatów. Jak stolik skomponowany z kawałków drewna, ustawionych pionowo. Znajdziemy go na stronie notodo.pl obok wielu innych mebli rustykalnych, i nie tylko. Natura pobudza do kreacji w każdej przestrzeni!

Rustykalna sypialnia z szafami w stylu folk

Także w przestrzeni sypialnianej mogą pojawić się elementy stylu rustykalnego, a nawet całe to wnętrze może być rozwiązane w tym duchu. Niewątpliwie dominantą rustykalnej sypialni stanie się drewniana szafa pomalowana we wzory folklorystyczne. Nawiązująca do wdzięku mebli z wiejskich chat.

 

 

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/ https://birchclothing.com