poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Wizyta w gabinecie ginekologicznym potrafi być źródłem stresu. Najtrudniejsza jest zawsze ta pierwsza, kontaktu z lekarzem obawiają się jednak również te z kobiet, które nie odwiedzały go od lat. Czego zatem spodziewać się podczas odwiedzin w gabinecie?

Bez względu na to, jaki jest powód naszej wizyty, z pewnością poprzedzi ją wywiad, jaki ginekolog we Wrocławiu przeprowadzi z pacjentką. Rozmowa pozwoli lekarzowi na uzyskanie informacji o tym, jaki jest cel wizyty, z jakimi problemami zmaga się pacjentka i jakie schorzenia dotykały kobiet w jej rodzinie. Wywiad to też dobry moment na rozwianie obaw i pierwszych wątpliwości. Po jego zakończeniu kobieta zapraszana jest na fotel ginekologiczny. W większości gabinetów może przy tym liczyć na specjalny kącik, w którym znajdzie spódniczkę do założenia, żel intymny i papierowy ręcznik, aby lepiej przygotować się do badania. Na pierwszej wizycie zwykle wykonywane jest także badanie cytologiczne, którego wyniki można odebrać kilka dni później. Lekarz dokonuje też kontroli piersi instruując przy okazji te pacjentki, które nie potrafią badać ich samodzielnie.

Ginekolog we Wrocławiu

Centrum Zdrowia Medfemina zapewnia kompleksową opiekę ginekologiczną i położniczą na światowym poziomie. Sprawdźcie ofertę – ginekolog Wrocław.

Tags: ,

Related Article

https://jakategocena.pl https://toqot.pl https://brittany-crepesandgalettes.com