niedziela, 28 maja, 2023

Wiele osób bagatelizuje wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów. Tymczasem szczoteczka, jak każdy inny przedmiot codziennego użytku, wymaga odpowiedniego dopasowania do preferencji swojego użytkownika. Na co więc zwrócić uwagę przed wyborem najlepszej szczoteczki dla siebie? Co jest najważniejsze przy jej doborze?

Włosie – naturalne, czy sztuczne?

Dobra szczoteczka do zębów powinna posiadać sztuczne włosie. Charakteryzuje się ono znacznie większą odpornością na uszkodzenia, niż jego naturalna odmiana. Przy doborze odpowiedniego włosia powinno się również zwracać uwagę na jego twardość. Najlepszą opcją są szczoteczki z włosiem miękkim, lub średnim. Odmiana twarda znacznie szybciej niszczy szkliwo i jednocześnie niekorzystnie wpływa na kondycję dziąseł.

Kilka słów o długości główki

Skuteczność czyszczenia zębów jest zależna przede wszystkim od tego, jak wiele z nich jednocześnie do niej przylega. Im jest ich więcej, tym lepiej. Długość główki szczoteczki, powinna być wystarczająca, by objąć swoim zasięgiem trzy sąsiadujące ze sobą zęby. Będzie to miało ogromne znaczenie podczas szorowania, wpływając na wzrost powierzchni tarcia pomiędzy szkliwem a włosiem a co za tym idzie – na wzrost efektywności szczotkowania.

Uchwyt? Nie byle jaki!

Wybór uchwytu w dobrze dobranej szczoteczce do zębów, również nie powinien być dziełem przypadku. Najlepiej, gdy:

1. Będzie on posiadał elastyczny łącznik, umożliwiający płynne dociskanie główki (a konkretnie włosia) do powierzchni szkliwa nazębnego.

2. Będzie wyposażony w specjalne wypustki, zwiększające przyczepność uchwytu. Dzięki temu, szczoteczka będzie o wiele lepiej i stabilniej trzymać się w dłoni!

Kształt główki też jest ważny!

Duże znaczenie przy wyborze odpowiedniej szczoteczki do zębów, powinien mieć kształt samej główki. W jej dolnej części, obowiązkowo musza znajdować się specjalne wypustki, które ułatwią oczyszczanie powierzchni języka. Samo włosie również powinno być odpowiednio przycięte i to tak, by zewnętrzne włókna lepiej szorowały przestrzeń wokół zęba a wewnętrzne jego centralną część. Dzięki temu rozwiązaniu, zwiększa się powierzchnia styczna pomiędzy zębem a główką, co przedkłada się się znacznie efektywniejsze czyszczenie.

Kilka słów podsumowania

Szczoteczki do zębów powinny być tak zaprojektowane, by łączyć w sobie ergonomię i efektywność szczotkowania. I choć ich czas użytkowania to maksymalnie 3 – 4 miesiące, to jednak warto zainwestować w nie nieco więcej środków a nie jedynie ograniczać się do produktów najtańszych na rynku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szczoteczki do zębów

Tags: ,

Related Article

https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/ https://birchclothing.com