poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Aby wiedzieć, jak należy czyścić separatory oleju w pierwszej kolejności należy zapoznać się z ich bardzo charakterystyczną budową. Dopiero wówczas ich czyszczenie przyniesie z pewnością oczekiwane efekty.

Co będzie niezbędne przy czyszczeniu separatorów oleju?

Aby czyszczenie separatorów oleju przebiegło zgodnie z oczekiwaniami, należy się do niego przygotować. Warto jeszcze przed przystąpieniem do pracy zgromadzić sobie wszystkie preparaty i akcesoria, jakie przy czyszczeniu separatora będą absolutnie niezbędne. W tym przypadku do wykonania zadania absolutnie niezbędne będzie przygotowanie:

  • butelki z benzyną ekstrakcyjną (ewentualnie może być to inny, wcześniej sprawdziłoby już przez nas rozpuszczalnik),
  • kombinerek/szczypiec (idealnie sprawdzą się w czasie ściągania opaski),
  • klucza krzyżakowego/płaskiego,
  • klucz 10,
  • klucz 13.

Przede wszystkim przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac koniecznie należy odłączyć akumulator, który następnie należy wyciągnąć. Bardzo ważne jest w tym przypadku również odkręcenie podstawy akumulatora i jej zdjęcie. Dopiero wówczas możliwe będzie przystąpienie do właściwego czyszczenia separatora oleju.

Jak krok po kroku skutecznie oczyścić separator oleju

Jeśli akumulator został wyciągnięty, a jego podstawa z pomocą właściwych narzędzi zdjęta, nie ma przeszkód, abyśmy przeszli do dalszych prac mających na celu wyczyszczenia separatora oleju. W tym celu niezbędną czynnością do wykonania będzie odkręcenie rury od intercoolera. Dzięki temu separatory oleju zawsze będą bardziej dostępne, a co za tym idzie zdecydowanie łatwiej będzie jest skutecznie można wyczyścić. Nie należy również zapominać o odpięciu gumowych węży. Kolejnym etapem jest odkręcenie śruby w rozmiarze 13 (stąd też aby nie tracić zbytnio czasu warto odpowiednio wcześniej przygotować sobie klucz we właściwym rozmiarze), po odkręceniu której należy wypiąć spinkę od kabelka i wyciągnąć separator. W wielu sytuacjach może się to okazać dość ciężkie do wykonania, dlatego nad tym etapem prac nie rzadko trzeba się solidnie napracować.

Aby oczyścić zbiornik separatora, co najmniej kilkukrotnie należy wlać benzynę bądź inny wcześniej przygotowany rozpuszczalnik do górnego otworu, płucząc go do czysta. Po zakończeniu płukania należy zadbać o to, aby otwór i płukane miejsce zostały bardzo dokładnie wysuszone (całkiem nieźle w tej sytuacji sprawdzić się może kompresor). Wewnątrz separatora znajduje się sito, które często zostaje zanieczyszczone olejem. Po wysuszeniu wszystkich części nie pozostaje nic innego, jak ponowne ich złożenie w jedną całość.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://brittany-crepesandgalettes.com https://vinnvinn.org https://gosciniecmurckowski.pl