niedziela, 28 maja, 2023

Wspaniały dom położony z dala od centrum miasta to marzenie wielu z nas. Oczyma wyobraźni widzimy się przy kominku czy też podczas pielenia pięknego, przydomowego ogrodu. Zazwyczaj marzenia te rozbijają się o ceny ziemi czy też ceny gotowych domów oferowanych przez deweloperów. Czy możliwe jest wybudowanie własnego domu bez zaciągania olbrzymiego kredytu? Okazuje się, że tak. Rozwiązaniem problemu mogą być domy drewniane.

Dom z drewna – pewność i bezpieczeństwo

Moda na domy w konstrukcji szkieletowej przywędrowała do nas jeszcze w latach 90. XX wieku. Dzisiaj jednak możemy skorzystać z pomocy licznych firm budowlanych, zajmujących się wyłącznie konstrukcjami szkieletowymi. Firmy takie jak mawit.com.pl nie tylko zaproponują nam interesujące projekty domów z drewna, ale także pomogą je wybudować. Obecnie domy z drewna buduje się zgodnie z założeniami budownictwa pasywnego. Oznacza to, że ciepło będzie zatrzymywane wewnątrz domu, a my sami będziemy oszczędzać na rachunkach za ogrzewanie.
Jakie projekty cieszą się największym zainteresowaniem? Bez wątpienia są to domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza lub tez domy piętrowe. W szerokim katalogu projektów z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Projektanci zadbali o to, aby wewnątrz domu znajdowało się wiele naturalnego światła oraz przestrzeni.

Dlaczego warto zainwestować w dom z drewna?

Z pewnością pierwszą jego zaletą jest cena – jest ona o ok. 35% niższa od ceny klasycznych domów budowanych z drewna. Druga zaleta to krótki czas budowy – szacuje się, że dom z drewna w stanie surowym zamkniętym oddaje się już po ok. 2 miesiącach, dom w stanie deweloperskim – po ok 8 miesiącach. Topowe firmy budowlane mogą również zaproponować nam kompleksowe wykończenie wnętrza, w tym instalację schodów, położenie paneli, etc.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/ https://birchclothing.com