niedziela, 28 maja, 2023

Dom drewniany kojarzy się przede wszystkim z daleka Skandynawią oraz Kanadą – w tych regionach domy z drewna są budowane od dawna, a wszystko to za sprawą dostępności drewna. W Polsce od lat panował mit, że jedyny, prawdziwy dom, to dom murowany. Dzisiaj odchodzi się od tego założenia – coraz więcej osób wybiera możliwość wybudowania domu drewnianego!

Drewniane domy w Polsce – kto je dla nas wybuduje?

Jeśli podjęliśmy decyzję o budowie domu drewnianego ważne jest to, aby wykonała go profesjonalna firma. W Polsce nie brakuje takich marek – jedną z nich jest mawit.com.pl. podczas pierwszego spotkania przedstawiciel firmy z pewnością będzie chciał poznać nasze oczekiwania – czy dom ma być piętrowy, czy parterowy, a może parterowy z możliwością zabudowania poddasza. Podczas przeglądania oferowanych projektów z pewnością zauważymy, że oferowane domy konstruowane są w taki sposób, aby do wnętrza wpadała jak największa ilość naturalnego światła. Dzięki temu pomieszczenia są przestronne, wydają się być optycznie większe. Istotne jest też to, że projekty tworzone są przez młodych architektów, znających wymagania współczesnych klientów.

Jak tworzone są domy z drewna?

Drewniane domy budowane są w technologii szkieletowej – oznacza to, że głównym materiałem budulcowym jest drewno. To z kolei wpływa na fakt, że nie musimy czekać cieplejszych dni na to, aby móc rozpocząć budowę – budowa domu z drewna może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku. Zaletą domów z drewna jest szybkość ich budowy – w zależności od tego, czy mają być oddane w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim budowa trwa od 2 do 8 miesięcy. Wielu topowych producentów umożliwia również swoim klientom usługę wykończenia wnętrza domu poprzez np. instalację schodów. Oszczędność przy budowie domu drewnianego w porównaniu z domem murowanym szacuje się na ok. 35%.

Tags: , , ,

Related Article

No Related Article

https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://birchclothing.com https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/