poniedziałek, 30 stycznia, 2023

W ostatnich latach wiele mówi się o domach szkieletowych i zaletach budownictwa tego typu. Z pewnością jest to doskonała alternatywa dla klasycznego budownictwa czy też do kupowania domów czy mieszkań u deweloperów, gdzie ceny mogą okazać się mocno zawyżone. Czy jednak cena to jedyna zaleta całorocznego domu drewnianego? Zdecydowanie nie.

Domy drewniane ze Skandynawii

Nowoczesne domy drewniane w konstrukcji szkieletowej przywędrowały do nas ze Skandynawii – na północy sztuka budowania domów z drewna została dopracowana do perfekcji. Warto wiedzieć, że domy takie doskonale sprawdzą się w naszych warunkach klimatycznych: latem zapewnią przyjemny chłód, zimą zaś ochronią przed mrozami. W przypadku domów szkieletowych drewniana konstrukcja połączona została z licznymi innowacjami i tworzywami, które wspólnie tworzą doskonałą termoizolację i ochronę przed chłodem.

Skąd wziąć projekt domu drewnianego?

Chcąc wybudować dom drewniany w konstrukcji szkieletowej przede wszystkim potrzebować będziemy projektu i wykonawcy. Producent domów szkieletowych Mawit zaprezentuje nam obszerne katalogi z licznymi projektami domów parterowych z możliwością zabudowania poddasza, domów piętrowych, domów z garażami czy z podjazdami.

Ile trwa budowa domu drewnianego?

Wszystko zależy od tego, czy zamawiamy dom w stanie surowym zamkniętym czy też dom w stanie deweloperskim, tzw. „pod klucz”. Dom w stanie surowym oddawany jest w ręce klienta po ok 2 miesiącach od rozpoczęcia budowy. Dom w stanie deweloperskim to czas ok. 8 miesięcy. Warto dodać, że budowa takiego domu nie jest uzależniona od pory roku i pogody, gdyż jedynym elementem wymagającym schnięcia są jego fundamenty. Szacuje się, że dom z drewna jest o ok. 35% tańszy niż dom murowany o analogicznej wielkości.

Tags: ,

Related Article

https://www.gama-sklep.com.pl/a/472-male-aneksy-kuchenne https://www.gama-sklep.com.pl/a/187-nowoczesna-kuchnia-z-salonem https://globecarp.pl/nowoczesne-sofy-jaki-model-okaze-sie-strzalem-w-dziesiatke/