poniedziałek, 5 czerwca, 2023

W ostatnich latach coraz większe kręgi zatacza skandal związany z tym, jak niejeden licznik elektryczny pokazywał zupełnie niezgodne z rzeczywistością wskazania zużycia prądu. Dlaczego tak się działo?

Nowoczesne oświetlenie kontra tradycyjne liczniki

Wbrew pozorom, mierzenie ilości zużytego prądu jest dość skomplikowanym zadaniem. Związane jest to z wieloma parametrami, jakie posiada przepływający prąd i nie chodzi tylko o napięcie i natężenie, które mocno powiązane ze sobą, są tutaj oczywiście czynnikami krytycznymi. W naszych instalacjach wykorzystujemy prąd zmienny (przemienny), czyli taki, którego natężenie zmienia się w czasie. Kiedyś wszystkie odbiorniki wykorzystywały właśnie taki prąd, ale obecnie coraz więcej urządzeń wykorzystuje prąd stały, co wymaga zastosowania większych bądź mniejszych transformatorów jako elementów sieci lub samych urządzeń. Skutkiem tego są zaburzenia częstotliwości prądy u w sieci, co zakłamuje odczyty. Nowoczesny licznik elektryczny nie ma już z tym kłopotów.

Jeśli potrzebny Ci jest licznik elektryczny, zależy Ci na wysokiej jakości produktów, cenisz jakość obsługi, nie czekaj. Najlepiej od razu wejdź na stronę sklepu ELEKTRYCZNY.pl i zobacz, jakie dokładnie liczniki znajdują się w ofercie.

Tags:

Related Article

No Related Article

https://cityviewphoto.com https://ecceo13-iof.org https://xnova-24.pl