niedziela, 28 maja, 2023

Ta stosunkowo młoda dziedzina przyszła do nas jak burza. Połączenie niezwykle popularnego sportu, jakim są narty oraz turystyki sprawiło, że powstało coś dla osób, które lubią być niezależne. Uprawiając ten rodzaj sportu, nie musimy iść za tłumem. Warto skorzystać z tak przyjemnej możliwości podróżowania po górach.

Istota skituringu

Bardzo istotne w tym rodzaju sportu jest właśnie połączenie tradycyjnego narciarstwa z podróżowaniem. Zwykłe narciarstwo zjazdowe oznacza zjazd z określonego stoku, spacer do wyciągu i wjazd w to samo miejsce – i tak na okrągło, kilka lub nawet kilkanaście razy, dla tych bardziej wytrzymałych. Skituring to zjazdy w różnych miejscach, często niepowtarzane nawet jednokrotnie. Doświadczeni skiturowcy są w stanie odnajdywać takie trasy, które czasami pozwalają im unikać większości wjazdów na stoki, co sprawia, że stają się po prostu niezależni. Niezależność za to sprawia, że człowiek czuje się wolny, dlatego właśnie skituring stał się tak popularny. Niezwykle ważne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, w którym wiązania skiturowe atomic są jedną z najważniejszych opcji. Brak odpowiednich elementów sprzętu może odebrać aktywności całą przyjemność, dlatego powinien to być pierwszy krok do rozpoczęcia całej przygody.

Wiązania skiturowe atomic

Nie tylko wiązania są istotne w komplecie, który docelowo będzie nam potrzebny. Podstawą są również narty, buty, google i kije, bez których się nie obędziemy. Doskonale jest też posiadać odpowiednio dopasowany kombinezon lub strój narciarski, który zapewni nam odpowiednią ochronę przed chłodem, nie krępując jednocześnie ruchów. Istotne jest też, aby zabierać ze sobą foki i oczywiście kask. Jeśli należymy do osób, które może ponieść w terenie, zabierzmy ze sobą również ABC lawinowe i zadbajmy o zrobienie szkolenia w tym kierunku. To ważne, jeśli chcemy się na stoku czuć bezpiecznie.

Narty do skituringu różnią się od tych zjazdowych i biegowych zarówno szerokością, jak i długością, dlatego kupując je należy zaznaczyć, jakich potrzebujemy. To szczególnie ważne, jeśli jesteśmy nowicjuszami – kiedy jasno określimy nasze potrzeby, specjalista obsługi klienta będzie w stanie dopasować nam sprzęt najbardziej korzystny pod względem sportu, jaki wybraliśmy oraz naszej sylwetki, możliwości i oczekiwań. Warto inwestować w dobry sprzęt – nie musi on być najdroższy, jednak kupowanie najtańszego może się na nas bardzo szybko zemścić.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/narty-i-wiazania/819-219-t-backland-wiazania-tourowe-819.html wiązania skiturowe atomic.

Tags: ,

Related Article

https://birchclothing.com https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/