Zabiegi medycyny estetycznej są coraz częściej wykorzystywane do poprawy naszego wyglądu – pragniemy wyglądać młodziej, nadać naszej skórze promiennego blasku, skorygować drobne niedoskonałości. Czy faktycznie tego typu zabiegi są bezpieczne? Co powinniśmy o nich wiedzieć?
Kwas hialuronowy – zalecenia i przeciwwskazania do zabiegów
Podczas zabiegów medycyny estetycznej wykorzystywane są dwa produkty: kwas hialuronowy (występujący naturalnie w naszym organizmie) oraz toksyna botulinowa, zwana również botoksem. W przypadku kwasu hialuronowego jego zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody i lepsze nawilżanie organizmu. Wraz z wiekiem ilość tej substancji w organizmie spada, przez co skóra staje się przesuszona, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Zastosowanie zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego pozwala nie tylko na skuteczne spłycenie zmarszczek, ale również na konturowanie i wypełnianie ust. Kwas hialuronowy aplikowany w usta sprawia, że stają się one pełniejsze, bardziej widoczne. Zastosowanie kwasu hialuronowego jest w pełni bezpieczne – nie powoduje on alergii. Zdarza się, że po zabiegu powstaje opuchlizna, która znika po 2-3 dniach. Efekty działania kwasu hialuronowego utrzymują się od 4 do 12 miesięcy, w zależności od miejsca aplikacji, stanu skóry i wieku. Przeciwwskazaniem do stosowania kwasu hialuronowego jest ciąża i okres karmienia piersią, infekcje skórne, cukrzyca, nowotwory, etc. Wszelkie istotne informacje o kwasie hialuronowym znajdziemy na stronie karolinakusnierz.pl.
Kiedy warto zdecydować się na zabieg zużyciem kwasu hialuronowego?
Zastosowanie kwasu hialuronowego jest bardzo szerokie – podstawą jest oczywiście wypełnianie i spłycanie zmarszczek mimicznych, marionetkowych, „zmarszczek palacza”. Kwas hialuronowy doskonale nadaje się do konturowania i wypełniania ust, ale także konturowania twarzy – dzięki niemu możliwe jest przywrócenie ostrych rysów twarzy.