niedziela, 28 maja, 2023

Kiedy potrzebujemy niewielkiego kredytu udajemy się do banku. Ze względu na dużą konkurencję banki zachęcają swoich klientów także kredytami online. To znacznie przyspiesza i jeszcze bardziej zachęca do sięgania po łatwą gotówkę. Oczywiście nie jest to nic złego, jeśli mamy w tym umiar. Uważamy jednak, że każdorazowo należy zastanowić się nad tym czy kredyt jest nam potrzebny.

Po pierwsze, wiele osób tłumaczy się mówiąc, że to przecież nieduża kwota

Skoro nie duża to czemu nie zebrać jej w inny sposób? Najprościej będzie oszczędzić potrzebną sumę. Jednak wiąże się to z czasem, a my nie chcemy tak długo czekać. Co zatem zrobić w tej sytuacji? Zanim sięgniemy po kredyt sprawdźmy co mamy w domu niepotrzebnego. Chyba nie ma osoby, która nie miałaby jeszcze całkiem nowych rzeczy, których nigdy nie używała. Warto sprzedać je komuś komu się one przydadzą, a jedocześnie zarobić trochę gotówki.

Warto pomyśleć także nad wzięciem nadgodzin bądź znalezieniem dodatkowej pracy. Wtedy szybko będziemy zdobywać ekstra gotówkę, którą będziemy mogli przeznaczyć na przyjemności.

Co da nam także trochę czasu do namysłu

Z pozoru świetny pomysł zakupu nowego telewizora, za kilka dni może okazać się zbędnym wydatkiem. Zastanawiając się więc nad tym czy kredyt jest nam potrzebny, warto zastanowić się nad tym czy produkt, który chcemy nabyć za pieniądze pochodzące  kredytu jest na potrzebny. Nie warto bowiem zadłużać się tylko dlatego, że mamy zachciankę i zbyt mało silnej woli aby zacząć na nią oszczędzać.

Pod pytaniem czy kredyt jest nam potrzebny trzeba także rozważyć to czy nas na niego stać. Co prawda bnak przed udzieleniem nam kredytu weryfikuje zarówno naszą historię kredytową, jak i sytuację finansową. Jednakże w sytuacji niewysokich kredytów np. kredytów online, procedura jest a tyle uproszczona, że bank wierzy nam w informacje, które podajemy bez wnikliwej weryfikacji. Nie da się bowiem sprawdzić w tak krótkim czasie czy podana przez nas wysokosć miesięcznych wydatków jest tożsama ze stanem faktycznym. Warto więc samemu przed sobą odpowiedzieć na pytanie czy rata kredytu nie będzie dla nas zbyt dużym obciążeniem. To właśnie jest świadoma decyzja. To, że bank uzna, że mamy zdolność kredytową nie oznacza, że spłacanie raty będzie dla nas bezproblemowe.

Zanim zdecydujesz się na wizytę w banku, daj sobie chwilę i odpowiedz na powyższe pytania. W ten sposób będziesz w stanie stwierdzić czy kredyt jest ci potrzebny, czy może istnieje inna możliwość na sfinansowanie twoich marzeń.

Jeżeli szukasz profesjonalnej pomocy przy konsolidacji swoich kredytów koniecznie odwiedź stronę firmy Habza Finanse https://habzafinanse.com.pl/ firma specjalizuje się w trudnych kredytach, pomaga wyjść z pętli zadłużeń.

 

 

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://birchclothing.com https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/ https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/