niedziela, 28 maja, 2023

W ostatnich latach dość znacząco wzrosło zainteresowanie inwestycją w grunty. Według wielu osób, jest to doskonała lokata kapitału, zarówno krótkoterminowa jak i długoterminowa.

Najczęściej nabawane grunty inwestycyjne – działki budowlane

W ostatnich latach wiele osób decyduję się na inwestycje działki budowlane, nawet jeśli nie mają zamiaru wybudowania na jej własnego domu. Warto również wspomnieć o tym, że inwestycja w działki budowlane podlega zupełnie innym przepisom prawa, niż inwestycja w działki rolne. W wielu przypadkach różnicę są bardzo znaczące, dlatego też przed podjęciem decyzji ostatecznej inwestycji, możesz zapoznać się z jej zasadami dotyczącymi wybranej przez nas działki (rolnej bądź budowlanej). Co ciekawe, ostatnie lata zapotrzebowanie na grunty budowlane wcale nie zmalało, wręcz przeciwnie można powiedzieć nawet że stało się znacznie większe.

Efektywność podejmowania inwestycji działki budowlane zależy przede wszystkim od tego, jaką wielkością kapitału dysponuje inwestor. Im jest ona większą, inwestor ma znacznie lepsze możliwości nabywania działek w bardzo dobrych lokalizacjach, dzięki którym może naprawdę zarobić. Tak naprawdę niektórych inwestorów interesują jedynie te działki, na których możliwe będzie wybudowanie mniejszego bo ci większego osiedla domków, co będzie stanowiło dla nich zapewnienie pozyskania w zysku w dużej wysokości, w stosunkowo krótkim czasie.

Jak wybierać grunty inwestycyjne aby było to opłacalne?

Tak naprawdę, aby inwestycje w grunty można było nazwać opłacalną, należy mieć na uwadze następujące aspekty:
-stan prawny gruntu (jak kto woli status prawny działki) – to nic innego jak informacja zawarta w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, głównego przeznaczenia danego terenu,
-korzystne położenie,
-dostępność do wszelkiego rodzaju mediów,
-dobra okoliczna infrastruktura.

Najczęściej za najlepsze działki inwestycyjne uznawane są te, które spełniają większość (a najlepiej wszystkie) wymienione wcześniej aspekty. właśnie takie grunty inwestycyjne na rynku osiągają zdecydowanie największą wartość, spalając tym samym inwestorowi na zarobienie znacznej sumy pieniędzy na tej inwestycji. Im bardziej przemyślane inwestycje, jestem znacznie większe są szanse na pozyskanie dużej stopy jej zwrotu.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – grunty inwestycyjne

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/ https://birchclothing.com