poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Wisła to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Beskidach. Latem kusi ona miłośników rowerowych i pieszych wycieczek, w okresie zimowym staje się atrakcyjnym punktem dla amatorów sportów zimowych. Co warto zobaczyć w samej Wiśle?

Wisła i jej turystyczny potencjał

Piękna okolica i wspaniały klimat – oto walory, którymi może się pochwalić Wisła Noclegi można tu znaleźć bez problemów, zatem turyści mogą bez przeszkód planować wypoczynek w tym miejscu. Bliskość rzeki Wisły oraz najsłynniejszych szczytów Beskidu Śląskiego to kolejne walory, dzięki którym turyści tak chętnie rezerwują tu tanie noclegi Wisła jest przecież dobrym punktem wypadowym w góry, można się z niej również wybrać do innych beskidzkich miejscowości. Intryguje pobliski Ustroń, kuszą też miejscowości wchodzące w skład słynnej Trójwsi Beskidzkiej. To Istebna, Koniaków i Jaworzynka, na terenie których wciąż żywy jest góralski folklor.

Co warto zobaczyć w Wiśle?

Sam kurort też ma się czym pochwalić, warto zatem spędzić więcej czasu na jego terenie. Jakim obiektom warto poświęcić swój czas? Muzeum Beskidzkie, Galeria Adama Małysza oraz skocznia narciarska w Wiśle Malince – oto najważniejsze atrakcje tego kurortu. Leśny Park Niespodzianek na zboczach Równicy oraz wieża widokowa na Czantorii – oto kolejne cele wypraw, którymi kusi Wisła Noclegi w tej miejscowości to również oferta idealna dla tych, który marzą się wędrówki po zboczach Baraniej Góry. To szczyt, na którego zboczach czeka wiele atrakcji. Przysłop z izbami muzealnymi, poświęconymi beskidzkim lasom oraz historii turystyki, schronisko turystyczne na Przysłopie oraz wieża widokowa, którą wzniesiono na szczycie – oto powody, dla których warto się tu wybrać. Barania Góra jest też miejscem znanym ze źródeł Wisły – najsłynniejszej i najdłuższej ze wszystkich polskich rzek.

Piękne wille i pensjonaty

Zabudowa Wisły sprawia, że można tu nie tylko nacieszyć oczy pięknymi budowlami, ale też znaleźć ciekawe noclegi Wisła może się pochwalić zabytkowymi pensjonatami oraz nowoczesnymi domami, w których czekają na gości tanie noclegi Wisła staje się dzięki temu miejscem kuszącym dla turystów,którzy wolny czas chcą spędzić w wyjątkowym otoczeniu. Nie brak tu również domów wczasowych oraz nowoczesnych hoteli, które wyrastają tu niczym grzyby po deszczu.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://wanguardpr.pl https://alliancedoctor.com https://zen-satori.org