poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Czym jest chmura obliczeniowa? Już wiele się o tym mówiło, ale chyba śmiało można przyznać, że jest to bardzo ciekawy zamysł technologiczny, którego celem było ułatwienie pracy przedsiębiorstwom. Największa i najbardziej popularna chmura należy do Amazona.

Problemy Amazona

Dlaczego Amazon stał się posiadaczem najlepszej chmury obliczeniowej AWS? Ponieważ wcześniej sam miał wiele problemów z klientami, którzy w jednym momencie postanowili robić zakupy. Nie ma w tym nic złego, ale gorzej jeżeli w jednym momencie tych klientów była cała ogromna masa. To właśnie wtedy inżynierowie Amazona postanowili stworzyć coś, co pomoże poradzić im sobie z intensywnym nateżeniem ruchu, jak również z bałaganem w infrastrukturze. 

Amazon Web Services

To właśnie dlatego powstał Amazon Web Services. Rozwiązanie, które na początku nie było dostępne dla zewnątrz. Sama spółka AWS powstała w 2002 roku, ale dopiero rok później byli oni przygotowani na to, aby AWS cloud services móc zaoferować dalej. Teraz z takich rozwiązań korzysta wiele firm zewnętrznych, w tym chociażby 10Clouds, którzy wykorzystują takie możliwości, aby swoim klientom zaoferować jeszcze lepszą jakość obsługi.

Zalety rozwiązań AWS

Aby zdać sobie sprawę z tego, dlaczego chmura AWS jest w ogóle warta uwagi, należy wymienić zalety tego typu rozwiązań. Można do nich zaliczyć:

  • opłacalność skalowalności – wielu przedsiębiorców miało okazję przekonać się już do tego, że koszta operacyjne, w przypadku tego rozwiązania są zdecydowanie mniejsze. Poniekąd ma na to wpływ wielkości samego Amazona.
  • bezpieczeństwo – zostały zastosowane skomplikowane rozwiązania szyfrowe, które pomagają zastosować większy poziom kontroli. Nawet, jeżeli chodzi o duże przedsiębiorstwa, dzięki czemu wszystkie aplikacje przechowywane w chmurze są bezpieczne.
  • zarządzanie poprzez IT – pełna automatyzacja sprawia, że pracownicy mogą zająć się innymi, wyznaczonymi dla nich zadaniami.
  • innowacyjność – wciąż trwają prace nad tym, aby zaoferować klientowi nowe rozwiązania. Amazon stworzył AWS, ale na tym nie poprzestał, oferując klientom nowe usługi, rozbudowując te, które są już doskonale znane.
  • budowanie i rozwój społeczności – a to wszystko dzięki temu, że organizowane są różne eventy z AWS w tle. To doskonała okazja dla wielu przedsiębiorców, którzy w końcu mogą nawiązać nowe znajomości biznesowe. Jednym z najsłynniejszych spotkań, jest Invent, który swoje miejsce ma Las Vegas, gdzie można spotkać wiele osób, jakie wykorzystują na co dzień AWS. 
Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://pepsiohyesabhi.com https://assm2012.pl https://burofluo.com