poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Latem kochamy spędzać czas na świeżym powietrzu. W czasie najcieplejszych miesięcy to właśnie ogród staje się ulubionym miejscem spotkań wszystkich domowników, oazą kojącego, samotnego odpoczynku, zewnętrzną jadalnią… Niestety, nie każdy z nas może cieszyć się możliwościami, jakie daje posiadanie własnego ogrodu. Czy mieszkańcy bloków muszą rezygnować z letnich przyjemności? Niekoniecznie! Namiastką prawdziwego ogrodu może stać się balkon. Jak zaaranżować zewnętrzną przestrzeń, aby jak najlepiej spełniała swoje zadanie? Sprawdź!!

 

Piwonie – kwiaty idealne na balkon

Najważniejszym elementem balkonowej aranżacji są rośliny, dzięki którym będziesz mógł poczuć bliskość natury. Wśród gatunków, które najczęściej pojawiają się na balkonach, wymienić możemy pelargonie, surfinie, lobelie, fuksje. Uwadze osób pragnących osiągnąć spektakularny efekt polecamy jednak piwonie – niezwykle dekoracyjne, delikatne kwiaty, które wniosą do aranżacji romantyczną nutę. Decydując się właśnie na te kwiaty, pamiętaj, że ich system korzeniowy jest rozbudowany, dlatego powinny być posadzone w dużych skrzynkach. Kwiaty źle znoszą przesadzanie, dlatego od razu po zakupie należy zapewnić im odpowiednie warunki. Pamiętaj również o tym, że pączki przybyszowe rośliny powinny znajdować się tuż nad ziemią tak, aby były widoczne. Inaczej rośliny mogą w ogóle nie zakwitnąć. Co ciekawe, piwonia nie tylko doskonale się prezentuje, ale również pięknie pachnie!

 

Przestrzeń sprzyjająca relaksowi

Kolejnym etapem urządzania balkonu jest zakup mebli i dodatków. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na modele z technorattanu albo aluminium. Wysokiej jakości meble będą stylową ozdobą i komfortowym wyposażeniem. Nowoczesne meble mogą spędzić bezpośrednio na balkonie całą zimę, dzięki czemu problem ich zabezpieczania w ciasnej piwnicy przestanie istnieć. Uzupełnieniem całości będzie nastrojowe oświetlenie, poduszki dekoracyjne, drobne ozdoby.

Tags: , , ,

Related Article

No Related Article

https://bhtm.org https://szalonypodroznik.pl https://weyden.com.pl