niedziela, 28 maja, 2023

Wymaz z szyjki macicy jest badaniem profilaktycznym i jednocześnie testem przesiewowym w kierunku diagnostyki raka szyjki macicy. Chociaż to badanie powinny wykonać wszystkie kobiety, w wieku rozrodczym to jest ono bardzo często bagatelizowane. Każda kobieta powinna regularnie wykonywać badania diagnostyczne, a szczególnie badanie cytologiczne. To ona może uratować jej życie, chroniąc ją przed rozwojem raka szyjki macicy. Cytologia pozwala także na zdiagnozowanie wszelkich infekcji intymnych oraz wykrywa komórki, które w przyszłości mogą zmienić się w niebezpieczne komórki nowotworowe.

Kiedy pierwsza cytologia?

Cytologia jest zalecana również młodym kobietom, które powinny ją wykonać w wieku 25 lat, jeśli do tej pory nie współżyły seksualnie. Zupełnie inaczej jest w przypadku kobiet, które regularnie uprawiają seks. Jeżeli są aktywne seksualnie od 3 lat, to bez względu na to, w jakim są aktualnie wieku powinny udać się na takie badanie. Lekarze nie wyznaczają górnej granicy wieku, aby wykonać badanie cytologiczne. Po pierwszej cytologii warto wykonywać ją ponownie co 2 lata, a najlepiej nawet co rok. Jeśli poprzednie wyniki cytologii nie były prawidłowe, to ważne jest, aby kolejne badanie było przeprowadzone zdecydowanie wcześniej.

Oferta centrum zdrowia Medfemina

Centrum Zdrowia Medfemian oferuje swoim pacjentkom usługi ginekologiczne na najwyższym poziomie. Przychodnia Medfemina stawia przede wszystkim na profesjonalne i troskliwe podejście do każdej pacjentki. Sprawdź naszą ofertę na medfemina.pl.

Tags: ,

Related Article

https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/ https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://birchclothing.com