niedziela, 28 maja, 2023

W designie możemy ostatnio obserwować zwrot w kierunku czystej natury. Projektanci wnętrz świadomie odchodzą od masowo produkowanych mebli niskiej jakości na rzecz unikatowych wyrobów z drewna. Połączenie surowca o naturalnym usłojeniu i nieregularnej strukturze z kamieniem, metalem czy szkłem może dać niesamowite efekty! Nowoczesne meble pozbawione są wyszukanych ozdobników. Wręcz przeciwnie – ich największym walorem jest prosta forma. Czy urządzenie salonu w oparciu o najświeższe trendy musi zrujnować cały domowy budżet? Niekoniecznie!

Modne i tanie meble do salonu

Pokoje dzienne wyłożone drewnianym parkietem i wypełnione stylowymi meblami z dębu, sosny czy buku prezentują się niezwykle ciepło i elegancko. Kupując meble wykonane w stu procentach z litego drewna, możemy mieć pewność, że nasze mieszkanie zdobią unikatowe egzemplarze jedyne w swoim rodzaju. Każda deska ma swój unikatowy wygląd, przez co próżno szukać dwóch identycznych egzemplarzy wykonanych według jednego projektu.

Niestety, urządzenie mieszkania modną zabudową z litego drewna to spora inwestycja. W odpowiedzi na potrzeby rynku, producenci znaleźli sposób na stworzenie mebli łudząco podobnych do modeli wykonanych z drewna, a jednocześnie nieporównywalnie tańszych – fornirowanie!

Czym jest fornirowanie?

Fornir jest cienką warstwą naturalnego drewna przyklejaną na płytę meblową. Dzięki starannemu procesowi obróbki, meble fornirowane pozbawione są wszelkiego rodzaju skaz, słojów czy zgrubień.  W dobrych sklepach znajdziemy meble pokryte fornirem pozyskiwanym z najrozmaitszych gatunków drewna, począwszy od rodzimych odmian, na egzotycznym mahoniu czy hebanie kończąc. W przeciwieństwie do modeli drewnianych, tanie meble do salonu z czasem nie pękają ani nie tracą swojej pierwotnej barwy.

Tags: , , ,

Related Article

https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://birchclothing.com https://burofluo.com/wygradzanie-jezdni-podczas-remontow-nawierzchni/