czwartek, Maj 23, 2019

Badania prenatalne stają się w Polsce coraz powszechnego. Kobiety decydują się na nie chętnie mając świadomość tego, że pozwolą nam one na upewnienie się, że płodowi nie zagraża niebezpieczeństwo, a i lekarze zachęcają dziś do ich przeprowadzania.

Coraz częściej można przecież usłyszeć o tym, że zakończona sukcesem walka o zdrowie dziecka może rozpocząć się na długo przed jego urodzeniem, a badania prenatalne to wstęp do niej. Jeśli więc coś budzi dziś wątpliwości, najbardziej kontrowersyjnym zagadnieniem wydaje się dziś ryzyko poronienia jako konsekwencja takich badań. Na szczęście, również je można zmniejszyć w istotny sposób. Pomagają w tym badania genetyczne w ciąży z krwi.

Badania genetyczne z krwi zalicza się do nieinwazyjnych badań prenatalnych. W celu ich przeprowadzenia pobierana jest kobieca krew żylna, nie istnieje więc ryzyko tego, że dojdzie do poronienia. Co również warte pokreślenia, mamy do czynienia z badaniem, które można wykonać stosunkowo szybko, to zaś pozwala na szybkie podejmowanie dalszych działań.

Tags: ,

Related Article

No Related Article