czwartek, Grudzień 2, 2021

Urządzając mieszkania czy domy, wybieramy starannie meble, także pod względem kolorystyki. Taka staranność powinna dotyczyć też wyboru mebli ogrodowych. Ich kolorystyka bowiem ma niebagatelne znaczenie dla całej aranżacji domowo-ogrodowej. Jakie meble ogrodowe w tym sezonie uznamy za modne? Pod tym względem panuje zgodność pomiędzy stylizacjami wnętrzarskimi i zewnętrznymi. Wszędzie dominuje biel i szarość. Jeśli więc chcemy, żeby nie tylko nasze wnętrza, ale też ogrody były modne, pomalujmy je na biało lub szaro. Wybierzmy meble ogrodowe w tych oto kolorach.

Szary urok mebli ogrodowych

Jeśli poszukujemy mebli ogrodowych w szarej kolorystyce, to na pewno warto sięgnąć po nowoczesne kolekcje aluminiowe. Przekonamy się, że szarość może mieć różne odcienie, a ten aluminiowy to delikatność i oryginalność  w jednym. Aluminiowe fotele czy sofy wyłożone poduszkami w szarym kolorze to interesująca kompozycja plastyczna. Doskonała jako dopełnienie całoszklanych powierzchni. Ale też godna polecenia jako element podkreślający szarość betonowych elementów poziomych czy pionowych. Jednocześnie też szary wspaniale łączy się z zielenią, co daje nam sporo możliwości kompozycyjnych w ogrodzie.

Obok aluminium mamy też inną propozycję w szarej odsłonie, czyli technorattanowe meble w tym właśnie kolorze. Utrzymane w stylistyce retro lub w tej bardziej nowoczesnej. Podobnie jak meble aluminiowe doskonale zaprezentują się w rozmaitych kontekstach. W ofercie salonów z  meblami ogrodowymi znajdziemy też szereg interesujących dodatków podkreślających urok szarych mebli.

Elegancja białych mebli ogrodowych

Białe meble ogrodowe (drewniane a szczególnie technorattanowe) to gwarantowany efekt rozjaśnienia. Szczególnie poleca się je do ciemniejszych zakamarków, choć nie tylko. W każdym wręcz miejscu wyglądać będą elegancko i modnie. Są bowiem zgodne z panującym obecnie trendem związanym z białymi meblami (także tymi dedykowanymi wnętrzom) oraz z białymi aranżacjami (wnętrzarskimi i ogrodowymi).

Tags: , , ,

Related Article